Niedziela 30 maja, mimo deszczowej pogody, była dla naszego sanktuarium dniem przepełnionym ogromną radością i wieloma uśmiechami – w tym dniu ks. Dawid Werner odprawił dla nas Mszę świętą prymicyjną.

Ks. Dawid – nasz parafianin – wstąpił do seminarium w 2015 roku, po ukończeniu wcześniej studiów informatycznych. W czasie formacji w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Krakowskiej ukończył studia filozoficzno-teologiczne, formował się duchowo oraz odbył szereg praktyk duszpasterskich, które miały przygotować go do posługi kapłańskiej. Przez ostatni rok jako diakon posługiwał w parafii w Krakowie-Rybitwach. W dniu 29 maja przyjął święcenia kapłańskie z rąk ks. Abp. Marka Jędraszewskiego w Królewskiej Katedrze na Wawelu.

W dniu prymicji neoprezbitera przyprowadziły do jego kościoła parafialnego dzieci pierwszokomunijne wraz z rodziną. Ks. Proboszcz witając go na placu kościelnym wyraził ogromną wdzięczność Panu Bogu za kolejnego kapłana, który wychował się pod opieką Pani Myślenickiej. Księdza Dawida licznie przywitały wspólnoty parafialne.

Podczas Mszy Świętej kazanie prymicyjne wygłosił ks. Marcin, wskazując na wielką pasję ks. Dawida, którą jest gra na perkusji, i podkreślając, jak może mu się ona przydać w kapłańskim życiu. Prymicjantowi towarzyszyli przy ołtarzu rodacy – diakon Krzysztof i kleryk Tomasz, którzy także formują się w seminarium w Krakowie. Nie brakło także kapłanów, którzy pochodzą z naszej parafii lub w niej pracowali.

Dziękujemy Panu Bogu za dar kapłaństwa ks. Dawida i życzymy wytrwałości, gorliwości i wielu łask na całe kapłańskie życie!

Maryjo, Pani Myślenicka, Wychowawczyni Powołań Kapłańskich – módl się za nami!

zdjęcia: Magdalena Hanusiak