• Nabożeństwo Różańcowe z wypominkami o g.17.30.
  • Zmiana Tajemnic Różańca po Mszy Świętej o g.14.00.
  • Naszą wdzięczną modlitwą obejmijmy dzisiaj ks. prałata Karola Jarosza, w dniu imienin.
    • Piątek: rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
    • Sobota: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Narodowe Święto Niepodległości, w tym roku w sposób szczególny, gdyż dziękujemy Bogu za dar wolności odzyskanej przed 100 laty. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny o g.14.00. Po Mszy Świętej uroczystości miejskie. Cieszymy się, że na tę szczególna rocznicę, zostanie w najbliższą sobotę otwarte i poświęcone Muzeum Niepodległości w Myślenicach.
  • W te dni, aż do 8 listopada możemy nieść pomoc naszym Zmarłym przez zyskiwanie i ofiarowanie za nich odpustów. Odpust zupełny za zmarłych można zyskać przez nawiedzenie cmentarza, przyjęcie Komunii Świętej, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, odmówienie modlitwy: „Ojcze Nasz”, „Wierzę w Boga” oraz dowolnej modlitwy według intencji Ojca Świętego. Odpust można zyskać jeden w ciągu dnia i ofiarować za jednego zmarłego.
  • Za zmarłych modlimy się przez cały listopad odmawiając różaniec połączony z wypominkami o g.17.30. Zapraszamy do tej modlitwy
    • Środa: o g.18.00 Msza Święta w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinach; zaś po Mszy Świętej z g. 8.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w tych intencjach.
    • Czwartek: o g.18.00 Msza Święta za zmarłych wypominanych w naszej parafii.
    • Sobota: o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim darczyńcom za ofiary składane w kopertach, na tacę i na konto parafii na rzecz remontu murów okalających plac kościelny i renowację ołtarza głównego w kościółku św. Jakuba.
  • Klub Inteligencji Katolickiej serdecznie dziękuje tym wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia i przebiegu XXV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście, a także zaprasza na 38. pielgrzymkę Klubów do Częstochowy w sobotę 17 listopada. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • Chór Hura oraz Myślenicka Orkiestra Kameralna zapraszają na koncert „Radośnie o Niepodległej” 9 listopada o g.17.00 w sali widowiskowej MOKiS-u.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy bezpośrednią relację z Synodu w Rzymie poświęconego młodzieży, w czasie którego młodzi odsłonili piękne oblicze Kościoła. Ponadto w „Gościu”: czy trzeba bać się śmierci, o ważnym wpływie witaminy D na życie. Jest też „Źródło”.
  • W nadchodzącym tygodniu wszystkim życzymy obfitości Bożych darów i błogosławieństwa.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Franciszek Puskarczyk, śp. Kazimiera Kołodziejczyk, śp. Władysława Sikora, śp. Krystyna Tomaszewska – Rączka, śp. Stefan Tomaszewski. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.