• KOMUNIKAT Sekretariatu KEP
    • Dziś kończy w naszej parafii miesięczną praktykę alumn Andrzej Madej, któremu chcemy serdecznie podziękować za każda posługę podjętą w tym czasie i zarazem obiecując modlitwę pragniemy zawierzyć Jego drogę do kapłaństwa opiece Pani naszej Myślenickiej.
  • Zmianka Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o g. 14:00.
  • Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej wraz z rodzicami na Mszę św. o g. 11:00 na następnie na spotkanie organizacyjne do Domu Katolickiego w najbliższą niedzielę.
  • Miesiąc październik to czas szczególnej modlitwy różańcowej. Uroczysta procesja różańcowa wokół kościoła, w najbliższą niedzielę o g. 17:00. Zapraszamy Panów niosących baldachim, dzieci w strojach pierwszokomunijnych, dziewczynki sypiące kwiatki, chłopców z dzwoneczkami oraz tych wszystkich, którzy pragną swoją obecnością uczcić Maryję!
  • Zapraszamy do podjęcia modlitwy w intencji miłości, pokoju i jedności w rodzinach na świecie przez wstawiennictwo Niepokalanego Serca Maryi. Bardzo prosimy osoby chcące podjąć się czuwania w domu przez wybraną godzinę w nocy jednego dnia w tygodniu o zgłoszenie się w zakrystii po Mszy św., a w tygodniu w sklepie KIK-u.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Poniedziałek – Wsp. bł. Władysława z Gielniowa
    • Środa – Wsp. św. Wincentego à Paulo, prezbitera
    • Czwartek – Wsp. św. Wacława, męczennika, patrona katedry Wawelskiej
    • Piątek– Święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
    • Sobota – Wsp. św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła
  • Z intencji mszalnych
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • Zaproszenia
    • Wspólnota „Miasto Boże” organizuje Ewangelizacyjny Kurs Alfa. Spotkania w każdy piątek o g. 19:00 w Lubniu. Początek 29 września.
    • Klub Inteligencji Katolickiej w ramach obchodów XXIV Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej organizuje pielgrzymkę do sanktuariów maryjnych w Czernej, Płokach i Trzebini, która odbędzie się 14 października. Zapisy w sklepie KIK-u. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
    • Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z Janem Kosiorowskim – Dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie w najbliższy poniedziałek o g. 19:00 w Sali Domu Katolickiego.
    • Wyjazd autokarowy do kościoła stacyjnego w Lipnicy Wielkiej – w ramach ogólnopolskiej inicjatywy “Różaniec do granic” jest organizowany 7 października. Podczas wyjazdu wraz z około milionem Polaków będziemy się modlić na różańcu o pokój i błogosławieństwo dla Polski, Europy i świata. Zapisy w sklepiku KIK oraz zakrystii. Koszt wyjazdu 20 zł.
    • Parafia w Bolechowicach wraz z biurem podróży Relax, zaprasza na pielgrzymkę samolotowo-autokarową do Fatimy w dniach od 3 – 12 listopada. Koszt Wyjazdu wynosi 1870 złotych i 370 Euro . Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.
  • Wszystkim życzymy miłej niedzieli i wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu oraz opieki świętych Archaniołów !