• Wyrazy ogromnej wdzięczności za wielki dar serca, okazaną pomoc materialna w czasie ostatniej zbiórki w wysokości 26 329 zł i 45 Euro na leczenie Arkadiusza Wójtowicza, jak również za modlitwę, zaangażowanie Uczniów, Dyrekcji Szkoły, Wychowawcy składa najbliższa rodzina. Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich ofiarodawców w przyszła niedzielę o g. 12:30.
  • Msza św. w rycie przedsoborowym zostanie odprawiona w następną niedzielę 24 września o g. 11:30 w Kościółku św. Jakuba na Stradomiu.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Poniedziałek – Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
      • Św. Stanisław to również patron naszego ks. Proboszcza, który w tym dniu obchodzić będzie swoje imieniny. Już dziś ks. Solenizantowi życzymy zdrowia, błogosławieństwa Bożego, opieki Naszej Myślenickiej Pani oraz radości z kapłańskiej posługi pośród nas. W tym dniu Msza św. w intencji ks. Proboszcza o godz. 18:00.
    • Środa – Wsp. świętych męczenników Andrzeja Kim Teagon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
    • Czwartek – Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty
    • Piątek– Wsp. bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy
    • Sobota – Wsp. św. Pio z Pietrelciny, zakonnika
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 O uzdrowienie i uwolnienie.
    • Czwartek – 16:00 Za zmarłych z Dolnego Przedmieścia [Msza św. na Górce Dział Dolne Przedmieście]
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej.
  • Zaproszenia
    • Działająca przy naszej parafii młodzieżowa grupa Are You Ready, pragnie zaprosić maturzystów, studentów, młodzież pracującą do wspólnego odkrywania głębi słów Papieża Franciszka wypowiedzianych do młodzieży zgromadzonej na krakowskich Brzegach podczas ŚDM: Zamieńcie kanapę na buty wyczynowe, Jezus was poprowadzi! Pierwsze spotkanie już w sobotę 23 września o g. 19:00 w kościele. W planie: konferencja, Adoracja, a po niej spotkanie przy wspólnym stole.
    • Myślenicka Orkiestra Kameralna Zaprasza na Art – Poranki – Koncerty Familijne 23 września o g. 11:00 i 12:30 do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu. Wstęp wolny – wejściówki do odebrania w MOKIS-e i szkole muzycznej
    • Serdecznie zapraszamy Dzieci, które uczestniczyły w wakacyjnym wyjeździe na Mazury wraz z Rodzicami na Eucharystię o g. 11:00 w najbliższą niedzielę 24 września, a po niej do Domu Parafialnego na wspólne spotkanie.
  • Wszystkim Solenizantom, Jubilatom tego tygodnia, a szczególnie dzieciom i młodzieży, którym patronuje św. Stanisław Kostka, życzymy obfitości łask Bożych i radości w nadchodzącym tygodniu pracy i nauki.