• Nieszpory o g.17.30.
    • Piątek: o g.16:00 w intencji dzieci z klas IV, ich rodzin i nauczycieli
    • Sobota:
      • o g. 8:00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny
      • o g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
      • o g.18:00 w intencji rodzin, które Matka Boża nawiedziła w lutym
      • o g.18:00 o dobre owoce Misji Świętych
  • W ramach trwającego Roku Jubileuszowego zapraszamy w najbliższą sobotę 2 marca na Seminarium Mariologiczne, pod hasłem „Chwyćmy się śladów Maryi”. Organizujemy je wraz z Polskim Towarzystwem Mariologicznym. Rozpoczęcie Mszą Świętą koncelebrowaną przez ks. bpa Henryka Ciereszko w kaplicy Matki Bożej o g. 8.30. Następnie cykl wykładów poświęconych tematyce maryjnej w naszym Domu Katolickim. Zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakatach.
  • Również w ramach Jubileuszu Koronacji Łaskami Słynącego Obrazu w najbliższą sobotę, szósta już Nowenna do Matki Bożej Pani Myślenickiej. Rozpoczniemy ją o g.17:30 modlitwą z podziękowaniami i prośbami. Następnie Msza Święta z kazaniem sprawowana przez księży rodaków: ks. Łukasza Michalczewskiego i O. Jarosława Stawarza SJ. Zapraszamy na nią wszystkie rodziny, które Matka Boża w Swoim Obrazie odwiedziła w domach w lutym oraz osoby, które w czasie 50 godzinnej modlitwy Jerycho modliły się o dobre owoce parafialnych Misji Świętych.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiadamy codziennie od g. 6:00 i w czasie Mszy Świętych oraz od g.17:00, a w czwartek i w piątek od g.15:00 do g.18:00. Na piątkową spowiedź szczególnie zapraszamy dzieci. Msza św. dla dzieci w pierwszy piątek o g.16:00.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9:00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Za dwa tygodnie rozpoczniemy Misje Parafialne. W najbliższych dniach program misyjny rozniosą Wolontariusze do domów w całej parafii. Poprzez tę formę poczujmy się wszyscy zaproszeni do udziału w Misjach. Módlmy się, by słowo Boże wydało owoc w naszych sercach.
  • W ramach przygotowania do Bierzmowania zapraszamy: klasy siódme we wtorek a klasy ósme we czwartek. O g.18.00 Msza Święta a po niej spotkanie.
    9. Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14:00.
  • Katechetów zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę o g.19.00.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” prosi o odbiór żywności z programu Unii Europejskiej we wtorek 26 lutego w g.15:00 do g.17:00.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię, wspierają modlitwą i ofiarą prace, które toczą się wokół naszej świątyni i w kościółku św. Jakuba.
  • Myślenicka Orkiestra Kameralna zaprasza na koncert dzisiaj o godz. 19:00 do naszego kościoła. Wstęp wolny.
  • Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym organizuje od 26 kwietnia 10 dniową pielgrzymkę do Grecji. Szczegóły na plakatach
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o nadzwyczajnych szafarzach Komunii Świętej, czyli kim są mężczyźni z obrączkami roznoszący Komunię Świętą. Ponadto znajdziemy w nim kościelny „savoir – vivre”, czyli jak zachować się w kościele. Jest też „Źródło”.
  • Życzymy wszystkim udanego tygodnia, bogatego w Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej.