Ogłoszenia – VII Niedziela Wielkanocna (8.05.2016)

• W dzisiejszą niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  • W naszej wspólnocie witamy serdecznie ks. Jarosława Łabędę, którego ks. kardynał Stanisław Dziwisz skierował do naszej parafii. Pracę i posługę ks. Jarosława zawierzamy wstawiennictwu naszej Myślenickiej Pani.
  • Po Mszach św. ofiarą do puszek możemy wesprzeć hospicjum w Wiśniowej.
  • Na nabożeństwo majowe zapraszamy dziś i w tygodniu o godz. 17:30.
  • W liturgii Kościoła:
    • Z racji niedzieli i uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego na jutro została przeniesiona uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  • W piątek przypada 99 rocznica pierwszego objawienia fatimskiego i 35 rocznica zamachu na Świętego Jana Pawła II. To dzień wspomnienia NMP Fatimskiej.
  • Zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie:
    • o godz. 17:30 – Nabożeństwo majowe
    • o godz. 18:00 – Msza św. z kazaniem
    • o godz. 19:00 – Różaniec Fatimski
    • o godz. 20:00 – Msza św. z kazaniem, a po niej procesja Cudownego Obrazu
    • o godz. 21:30 – Czuwanie młodzieży w kaplicy Matki Bożej
  • W sobotę – święto św. Macieja Apostoła W sobotę woluntariusze ŚDM zapraszają na majówkę przy kapliczce na Miłogoszczy o godz. 19:00.
  • W przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy wszystkich parafian i gości na modlitewne czuwanie, które w sobotę od godz. 21:00 poprowadzi wspólnota Nazaret. O godz. 23:00 uroczysta Msza św.
  • Również w przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św.
    • Na Mszy Św. o godz. 9:30 do Stołu Pańskiego po raz pierwszy przystąpią dzieci z klas trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 2 i 5.
    • Spowiedź dla dzieci i rodziców w sobotę od godz. 10:00 – 12:00, dla pozostałych krewnych w piątek od godz. 17:00 – 18:30.
    • Próby dla dzieci przed pierwszą Komunią Św. – od poniedziałku do czwartku o godz. 18:30.
    • Serdecznie prosimy o udostępnienie kościoła na Mszy św. o godz. 9:30 rodzinom dzieci pierwszokomunijnych.
  • 13 maja pod Galerią Myślenicka organizowane będą bezpłatne badania serca określające wiek serca. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.
  • W myślenickim w kinie MUZA od 13 do 19 maja br. będzie wyświetlany film pt. „Bóg nie umarł 2” – polecamy.
  • Ogłoszenie Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice:
    • Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych Autostrad rozpoczyna remont wiaduktu nad zakopianką prowadzącego do Polanki. Prace potrwają ok. 14 miesięcy.
      • Na czas remontu zostanie wybudowana kładka dla pieszych.
      • Pojazdy jadące od strony Polanki do Myślenic będą kierowane na wybudowaną przełączkę, następnie drogą nr 7 do skrzyżowania z ul. Słowackiego.
      • Pojazdy jadące od Myślenic do Polanki będą kierowane na drogę nr 7 do skrzyżowania z miejscowością Polanka.