• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dzisiaj o g.17:00.
    • Czwartek: wspomnienie św. Marcina I, papieża
    • Niedziela Palmowa: poświęcenie palm na każdej Mszy Świętej. Uroczyste poświęcenie palm z procesją na Mszy Świętej o g.11.00.
  • Kongregacja Kupiecka Oddział Myślenice, Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu serdecznie zapraszają na Wielkanocny Konkurs Palm, który odbędzie się na myślenickim Rynku 14 kwietnia około godziny 12:00. Palmy będą oceniane w trzech kategoriach, to jest: najwyższa, tradycyjna i najbardziej oryginalna. Oceniane będą wyłącznie palmy wykonane własnoręcznie z tradycyjnych materiałów. Palmy muszą być podpisane. Konkurs uświetni występ Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy oraz kiermasz Kół Gospodyń Wiejskich.
    • Czwartek: o g.18:00 za Zmarłych wypominanych
    • Piątek: o g.15:00 Msza Święta dla głuchych
    • Sobota:
      • o g.10:00 Msza Święta dla niepełnosprawnych
      • o g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
  • Róże Różańcowe uczestniczą dzisiaj w ramach comiesięcznej zmianki w Drodze Krzyżowej o g.15.00.
  • Młodzież z klas trzecich gimnazjum zapraszamy na Mszę Świętą o pomyślny przebieg egzaminów w środę o g. 7.30 w kaplicy Matki Bożej. Zaś rodziców tej młodzieży zapraszamy we wtorek na Mszę Świętą o g.18.00. Po niej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Młodzież klas ósmych zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w intencji egzaminów w czwartek po Mszy Świętej wieczornej.
  • Nabożeństwa pasyjne w tym tygodniu:
    • Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o g.15:00
    • Droga Krzyżowa w piątek:
      • dla dzieci o g.16:15
      • dla dorosłych o g.17:15
      • dla młodzież i młodych duchem o g.19:00
      • Arcybractwo Różańcowe odprawia Drogę Krzyżową w niedzielę o g.15:00.
      • Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w piątek 12 kwietnia. Rozpocznie się ona Mszą Świętą w naszym Sanktuarium g.21:00, której przewodniczył będzie ks. Mateusz Hosaja. Możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty od g.20:00. Pakiety startowe EDK będą wydawane przed Mszą Świętą. Zachęcamy do podjęcia wyzwania i wejścia w tajemnicę Chrystusowego krzyża podczas wielogodzinnej nocnej wędrówki. Jeśli ktoś nie może wyruszyć na trasę, zapraszamy do przeżycia z nami Mszy Świętej. Więcej informacji oraz zapisy na stronie internetowej organizatora. Istnieje również możliwość zapisu przed Mszą Świętą w dniu wyjścia.
  • Do Świąt Wielkanocnych pozostały dwa tygodnie – nie odkładajmy spowiedzi na ostanie chwile. Spowiadamy codziennie od g. 6:00 i w czasie Mszy Św. oraz od g.17:00. W najbliższy wtorek spowiedź w parafii św. Br. Alberta na Osiedlu od g. 8:00 – 12:00 i od 14:00 – 18:00. U nas spowiedź będzie w Wielką Środę.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną przed Wielkanocą w Wielki Poniedziałek od g.10.00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • W przyszłą niedzielę przed i po Mszach Świętych o g. 8.00, g. 9.30, g.11.00 przeprowadzony zostanie kiermasz palm i ozdób wielkanocnych przygotowanych przez uczniów i nauczycieli z Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach. Zebrane środki zostaną przekazane na rzecz misji i misjonarzy. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za wsparcie tej pięknej inicjatywy.
  • Parafialny Zespól Charytatywny Caritas „BETANIA” organizuje zbiórkę żywności dla potrzebujących w myślenickich sklepach 12 i 13 kwietnia.
    Baranki wielkanocne i paschaliki można nabyć w sklepie KIKu oraz przed kościołem dzisiaj i w przyszłą niedzielę.
  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię, wspierają modlitwą i ofiarą prace, które toczą się wokół naszej świątyni.
  • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Szczegóły na plakatach i stronie  internetowej parafii. Zapisy w sklepiku KIKu.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy płytę z filmem „Ignacy Loyola”- doskonale opowiedziana historia dramatycznych i przełomowych momentów z życia świętego jezuity. Jest też „Źródło”. Można nabyć pamiątki związane z misjami: obraz Matki Bożej Myślenickiej i różaniec z Jej Wizerunkiem.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności: śp. Ryszarda Twardowskiego, śp. Reginę Śliwa, śp. Helenę Dąbrowską, śp. Zofię Łotocką. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.