• Serdecznie zachęcamy do wsparcia ciężko chorego Kacpra. W grudniu zeszłego roku u 2 letniego chłopca rozpoznano złośliwą postać guza mózgu. Szansą na dalsze życie chłopca jest operacja i leczenie w klinice w Wiedniu. Dziękujemy za wszelkie okazane wsparcie podczas dzisiejszej zbiórki do puszek przed kościołem.
  • Już niebawem rozpoczniemy miesiąc maj, który szczególnie poświęcony jest Matce Najświętszej. Dlatego pragniemy gorąco zachęcić do odmawiania Litanii loretańskiej w kościele, przy naszych kapliczkach, jak również domach rodzinnych. Pierwsze nabożeństwo majowe połączone z procesją wokół kościoła w poniedziałek o g. 17:30. W tygodniu Majówka o g. 17:30. Do sypania kwiatków, a także dzwonienia w czasie procesji w dniu jutrzejszym szczególnie zapraszamy dzieci. W czasie nabożeństw w kościele dzieci będą otrzymywać obrazki, oraz losować pamiątkowe upominki z majowych spotkań.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w tygodniu na Mszach św., w czwartek i w piątek po południu od g. 15:00 z przerwą od g. 16:30 – 17:00. Msza św. dla dzieci w piątek o g. 16:00.
  • Odwiedziny chorych w sobotę od g. 9:00. Zgłoszenia można dokonać w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • Kancelaria parafialna 1 i 3 V będzie nieczynna.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania zaprasza na ostatni dzień rozliczenia PIT-ów 30 kwietnia w g. od 9:00 do 11:00. Zespół składa podziękowanie wszystkim, którzy przekazali 1% podatku na działalność Betanii oraz wolontariuszom pomagającym w rozliczaniu zeznań podatkowych. Bóg zapłać!
  • Pielgrzymujmy…
    • Zapraszamy do udziału w parafialnym wyjeździe na XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Tegoroczne Spotkanie odbędzie się 2 czerwca pod hasłem JESTEM. Wyjazd w piątek 1 czerwca o g. 1:00, powrót w Niedzielę 3 czerwca w godzinach przedpołudniowych. W programie: zwiedzanie osady w Biskupinie, spacer po Gnieźnie, nocleg w Kazimierzu Biskupim oraz nawiedzenie Jasnej Góry. Zapisów można dokonywać przez formularz dostępny na stronie internetowej Parafii. Koszt wyjazdu: 100 zł. Minimalny wiek umożliwiający wyjazd: II klasa gimnazjum.
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Wtorek – wsp. św. Józefa , rzemieślnika
    • Środa – wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
    • Czwartek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski
      • To również 227 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte w kościele w porządku niedzielnym, w Kościółku św. Jakuba o g. 7:30 i 14:15. Msza św. w intencji Ojczyzny o g. 9:30 zostanie odprawiona na Rynku.
    • Piątek – wsp. św. Floriana, męczennika
      • Arcybiskup Metropolita Krakowski udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych wszystkim wiernym przebywającym w granicach Archidiecezji Krakowskiej w piątek dnia 4 maja 2018 roku.
      • Wszystkich korzystających z tej dyspensy zachęca się do podjęcia innych form aktów pokutnych, a zwłaszcza czynów miłosierdzia chrześcijańskiego.
    • Sobota – wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 O trwałość, jedność i świętość małżeństw i bł. Boże w rodzinach.
      • Adoracja w tej intencji od g. 17:00.
    • Czwartek – 12:30 O bł. Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas Betania.
    • Piątek
      • 18:00 O zdrowie, bł. Boże dla strażaków OSP Śródmieście, Dolne Przedmieście i Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach, ich rodzin i sympatyków.
      • 18:00 W intencji grupy Misterium
    • Sobota – 8:00 Wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec wynagradzający po Mszy św.
    • Niedziela – 12:30 Za zmarłych Członków Bractwa Różańcowego
  • Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych przez wstawiennictwo Matki Bożej Królowej Polski.