• Z dniem wczorajszym  został zniesiony  limit osób, które mogą uczestniczyć w kościele w sprawowanej liturgii. Nadal obowiązuje zasłanianie twarzy i zachowanie zasad bezpieczeństwa. Uczestnicząc w liturgii na placu kościelnym nie musimy zasłaniać twarzy, ale zachowujemy bezpieczny dystans.
  • W liturgii Kościoła dzisiaj kończy się czas wielkanocny.
  • Zakończenie nabożeństw majowych wraz z procesją o g.17.30.
    • Poniedziałek: Święto NMP Matki Kościoła.
      • Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy Świętej.
      • Msze Święte: g. 6.30, g. 8.00, g. 9.00, g.16.30, g.18.00;
      • w kościółku:   g.14.15
      • W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe  ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Będą one po Mszy Świętej wieczornej, a w niedzielę o g.17.30.
    • Wtorek: wspomnienie św. Barnaby, apostoła
    • Środa: wspomnienie  św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
    • Czwartek: I czwartek miesiąca:  święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
    • Piątek: I piątek miesiąca: wspomnienie bł. Małgorzaty Szewczyk, dziewicy
    • Sobota: I sobota miesiąca: wspomnienie św. Norberta
    • Niedziela: Uroczystość Najświętszej Trójcy
    • Poniedziałek: g. 9.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinach wraz z zawierzeniem Matce Bożej Ruchu “Służba Rodzinie”. Po Mszy Świętej modlitwy.
    • Środa: g. 8.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz o Boże błogosławieństwo w rodzinach. Po Mszy Świętej adoracja.
    • Czwartek: g.18.00 o błogosławieństwo Boże dla dobroczyńców i wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”
    • Piątek: g.16.00 w intencji dzieci z klas czwartych, ich rodzin i nauczycieli
    • Sobota: g.
      • 8.00  Msza Święta wynagradzająca za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Po niej nabożeństwo.
      • g.10.00  w intencji osób niepełnosprawnych
        • spowiedź dla nich od g. 9.00.
      • g.18.00  w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • W środę Mszę Świętą wieczorną prymicyjną odprawi neoprezbiter  ks. Krzysztof Mirek pochodzący ze Stróży.
  • Zapraszamy na modlitwę uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę „Nazaret” w środę o g.19.30.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od g. 6.30 do g. 8.30 oraz od g.17.00, w czwartek od g.16.00, a w piątek od g.15.00. Spowiadamy nadal w przedsionkach kościoła.
  • Dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę I Komunii Świętej zapraszamy na Mszę Świętą rocznicową w I piątek o g.16.00. Będzie ona również transmitowana.
  • Tegorocznych maturzystów zapraszamy na czuwanie modlitewne  w naszym sanktuarium w najbliższy piątek,  w ramach ostatniego w tym roku “Młodego Piątku”. O g.19.30 konferencja, o g.20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec, o g.21.00 Msza Święta o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych i dorosłego życia. Czuwanie poprowadzą ks. Tomasz i ks. Marcin.
  • Ze względu na czuwanie intencja Mszy Świętej przyjęta na g.20.00 zostanie odprawiona również  o g.21.00.
  • Wracamy do odwiedzin chorych z posługą sakramentalną w pierwszą sobotę od g. 9.00,  z zachowaniem przepisów sanitarnych. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14.00.
  • Msza Święta w rycie trydenckim będzie odprawiona w niedziele 7 czerwca o g.11.00 w kościółku św. Jakuba. Wierni Tradycji Łacińskiej Archidiecezji Krakowskiej zapraszają na Dróżki Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej,  w sobotę 6 czerwca. Zbiórka o g.10.00 przed Bazyliką, a o g.15.00 Msza Święta w kaplicy św. Antoniego.
  • Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Planujemy procesję dostosowaną do zasad obowiązujących w czasie epidemii. Ze względu na remont Rynku przejdzie ona inną trasą: ul. Królowej Jadwigi, następnie skręci w ul. Kniaziewicza, później w ul. Dąbrowskiego, na rondzie w ul. Jana III Sobieskiego w stronę Rynku, przez Rynek wejdzie w ul. Kilińskiego, by schodami wrócić  na plac kościelny.
  • Film o naszym Sanktuarium „Chwyćmy się śladów Maryi” oraz emblematy religijne, którymi możemy ozdobić nasze domy w Boże Ciało i jego oktawę, by dać również świadectwo naszej wiary,  można nabyć dzisiaj w sklepiku na placu kościelnym.
  • W przyszłą niedzielę kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
  • Polecamy prasę katolicką. W  „Gościu Niedzielnym” przeczytamy  o tym, że młody wiek nie jest przeszkodą do świętości, a zwykła rodzina może być dla dzieci droga do nieba.
  • Parafialny Zespół Caritas “BETANIA” informuje, że jest możliwość uzyskania żywności z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa ze środków Unii Europejskiej.
  • Osoby, które w ostatnim trudnym czasie utraciły pracę lub środki na utrzymanie rodziny, prosimy o zgłoszenie się do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Myślenicach celem uzyskania skierowania. Skierowania będą przyjmowane w Betanii we wtorki w g.15.00 do g.17.00. Tam też będzie wydawana żywność po przywiezieniu z Caritas Archidiecezji Krakowskiej.
  • Życzymy wszystkim  mocy Bożego Ducha i obfitości Jego darów  na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odeszła  do wieczności śp. Irena Nalepa. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej  wieczne spoczywanie.