• Msze Święte są dzisiaj sprawowane tak, jak w niedzielę. Na każdej Mszy Świętej poświęcenie ziół i kwiatów.
  • Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, w nawiązaniu do tragicznych wydarzeń, które dotknęły 4 sierpnia mieszkańców Bejrutu w Libanie, zwraca się z apelem o przeżycie najbliższej niedzieli 16 sierpnia jako dnia solidarności z mieszkańcami zniszczonego miasta. Z modlitwą połączymy ofiarę zbieraną do puszek przed kościołami, przeznaczoną za pośrednictwem Caritas Polska na rzecz dotkniętych cierpieniem. U nas tę ofiarę będzie można  złożyć jutro do puszki na placu kościelnym przy sklepiku.
  • Tam  są również dostępne dewocjonalia związane z naszym Sanktuarium oraz specjalne koszulki z jubileuszowym maryjnym  nadrukiem.
  • Nasza parafia planuje autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Czernej w sobotę 22 sierpnia – z zachowaniem przepisów sanitarnych. Zapisy do środy w zakrystii. Koszt – 30 zł., płatne przy zapisie. Wyjazd o g. 7.30 z Placu Kilińskiego.
  • Parafialny Zespół Caritas „BETANIA” informuje, że skierowania z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej do Programu Pomocy Żywnościowej z Unii Europejskiej będzie  przyjmował we wtorki  25 sierpnia i 1 września  w godzinach od 15.00 do 17.00 w budynku „Betanii”, ul. 3-go Maja 1.