• Dzisiaj o 18:00 uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice
     z okazji 680-lecia lokacji Myślenic
    – zapraszamy do modlitwy.
  • Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w poniedziałek i wtorek o 17:45 w pozostałe dni   o 17:30.
  • Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła
      • Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Nabożeństwo Fatimskie. Poprowadzi je ks. Andrzej Fyda, były proboszcz w Osieczanach.
        • W programie o 17:15 spotkanie dla dzieci,
          • o 18:00 Msza Święta z kazaniem,
          • o 19:00 Różaniec przed Najświętszym Sakramentem,
          • o 20:00 Msza Święta  z kazaniem, a po niej procesja maryjna.
    • Wtorek: wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
    • Czwartek: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa  /Boże Ciało/
      • Msze Święte będą w porządku niedzielnym (nie będzie Mszy Świętej o 11:00)
      • W kościółku Msze Święte o 7:30 i  14:15.
      • Po Mszy  Świętej o 9:30, sprawowanej przy ołtarzu polowym, będzie procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy, tradycyjną trasą wokół myślenickiego Rynku. Do udziału w procesji i uczczenia  Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie zapraszamy wszystkich parafian: dzieci do sypania kwiatów, dzieci pierwszokomunijne, osoby do niesienia feretronów, chorągwi i  baldachimu, orkiestrę, Ochotnicze Straże Pożarne. Po procesji około 11:30 zostanie odprawiona Msza Święta w kościele. O 17:30 Nieszpory o Najświętszym Sakramencie i procesja wokół kościoła.
      • Uczestnicząc z wiarą w procesji Eucharystycznej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy więc  do skorzystania ze spowiedzi, szczególnie w środę od 17:00.
      • W oktawie Bożego Ciała Nabożeństwo i procesja wokół kościoła o 17:30 a po niej na Msza Święta o Najświętszym Sakramencie z nieszporami.
    • Piątek: wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
    • Środa:
      • 10:30 Msza Święta na zakończenie roku dla przedszkolaków
      • 18:00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
      • 18:00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Sobota: 19:30  Msza Święta  wspólnoty „Nazaret”
  • Ks. Franciszek Gruszka, kapelan naszego szpitala, obchodzi w tym tygodniu Jubileusz 25-lecia Kapłaństwa. Będziemy się szczególnie modlić za Niego w Boże Ciało na Mszy Świętej o 9:30.
  • Wiernych Kościoła grekokatolickiego zapraszamy na Liturgię w obrządku wschodnim w najbliższą sobotę o 16:00, którą odprawi ks. Dymytro Fedlyuk, wikariusz Parafii Grekokatolickiej Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie. Od 15:30 będzie możliwość spowiedzi w języku ukraińskim. Zapraszamy również naszych Parafian, którzy chcieliby poznać, w jaki sposób we Wschodnim Kościele sprawowana jest Msza Święta.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania organizuje wakacyjny obóz dla niepełnosprawnych. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych będzie można wesprzeć ten cel ofiarą do puszek.
  • Klub Inteligencji Katolickiej i Solidarność Oświaty organizują w sobotę 2 lipca wyjazd na 85. Pielgrzymkę Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej parafii.
  • W „Gościu Niedzielnym” rozmowa z ks. Sławomirem Oderem o perspektywach wyniesienia na ołtarze brata Jana Pawła II, Edmunda – lekarza. Specjalne wydanie „Gazety Myślenickiej” z okazji 680-lecia lokacji Miasta można zabrać ze stolików w przedsionkach kościoła.
  • Niech ten eucharystyczny tydzień, otworzył nas jeszcze bardziej na Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.
  • W minionym tygodniu  odeszli  do wieczności: śp. Ryszarda Janiczak, śp. Eugenia Tęczyńska, śp. Ryszard Nowak, śp. Bartłomiej Pietrzyk. Dobry Jezu a nasz Panie daj Im  wieczne spoczywanie.