W tym tygodniu przeżywamy oktawę Uroczystości Narodzenia Pańskiego.
Piątek: święto św. Jana, apostoła i ewangelisty
Na Mszach Świętych pobłogosławienie wina.
Sobota: święto Świętych Młodzianków, męczenników
Niedziela: Święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa święto patronalne Domowego Kościoła
W tym dniu, Mszą Świętą sprawowaną przez Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o 11:30 w katedrze wawelskiej, rozpocznie się Rok Święty. W naszym Sanktuarium, które zostało wybrane jako Kościół Jubileuszowy, od tego czasy będzie można codziennie, po spełnieniu określonych warunków, zyskać łaskę odpustu zupełnego.
Modlitwa wstawiennicza prowadzona przez wspólnotę „Nazaret” w piątek od 16:00 do 17:00 w kościele.
W piątek 27 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Program kolędy wywieszony jest w gablocie i na stronie internetowej parafii.
Zachęcamy do podjęcia 33- dniowych rekolekcji przygotowujących do Aktu Oddania się Panu Jezusowi przez Niepokalane Serce NMP, które rozpoczynają się 1 stycznia. Dla zainteresowanych powstanie grupa na uzgodnionym komunikatorze Whatsapp, gdzie będą wstawiane rozważania na dany dzień. Chętnych zapraszamy w niedzielę, po każdej Mszy Świętej do zakrystii na spotkanie z osobą prowadzącą.
Nasza parafia organizuje wyjazd młodzieży na przyszłoroczny Jubileusz Młodych w Rzymie i wcześniejsze dni w diecezjach Umbrii od 24 lipca do 3 sierpnia. Zapisy u ks. Pawła Ostwalda. Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
Organizujemy również 6 dniową pielgrzymkę autokarową do Włoch z racji Roku Świętego od 8 do 13 maja. W programie: Padwa – Loreto – Cascia – Asyż – Rzym. Koszt: 2.300,00 zł i 50 euro. Zapisy po Nowym Roku u ks. Proboszcza.