• Dzisiejsze święto skłania nas do głębokiej refleksji nad rodziną chrześcijańską, nad jej powołaniem, godnością i wielkością. Rodzina zbudowana na prawie Bożym jest ojczyzną życia, miłości, wierności, radości i szczęścia. Dlatego módlmy się nieustannie w intencji naszych rodzin. Na końcu każdej Mszy Świętej po błogosławieństwie wszystkich w czasie śpiewu kolęd przy ołtarzu głównym i ołtarzach bocznych udzielać będziemy rodzinom, małżonkom i osobom samotnym specjalnego błogosławieństwa. Na czas błogosławieństwa prosimy, by małżonkowie i rodziny trzymały się za ręce.
  • Nieszpory o g. 17:30.
  • W tym tygodniu patronują nam:
    • w poniedziałek – święci Młodziankowie, niewinne dzieci z Betlejem zamordowane z rozkazu Heroda
    • w czwartek – święty Sylwester, papież
    • w sobotę – święci Bazyli Wielki i Grzegorz z Nazjanzu, biskupi
  • W tym tygodniu pożegnamy 2015 rok i powitamy rok 2016.
    • Niech będzie to okazja nie tylko do zabawy, ale i do przyjścia na modlitwę do naszej parafialnej świątyni.
    • W ostatni dzień roku, w czwartek 31 grudnia, podziękujemy dobremu Bogu za wszelkie łaski i dary podczas uroczystych nieszporów o godz. 17:00.
    • Odśpiewamy uroczyste Te Deum (za którego odmówienie w ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami).
  • W piątek – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. jak w każdą niedzielę. Postarajmy się nowy rok rozpocząć w imię Boże. Przypominamy, że jest to święto nakazane, czyli zobowiązujące nas do uczestnictwa we Mszy Świętej.
  • Pierwszy dzień nowego roku to także pierwszy piątek miesiąca. Możliwość skorzystania z sakramentu pokuty w czasie Mszy świętych.
  • Do chorych i starszych z Komunią Św. udamy się w sobotę od godz. 9:00. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii lub kancelarii.
  • W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8:00 – Msza św. wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
  • Zmiana tajemnic różańca w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 14:00
  • Konferencja dla kandydatów do bierzmowania w najbliższą niedzielę o godz.19:00.
  • Choć od wieczerzy wigilijnej upłynęło już parę chwil to jednak wciąż żywa jest w każdym z nas radość z Narodzenia Boskiego Dzieciątka. Tą radością i entuzjazmem pragnie podzielić się nasza wspólnota oazowa, która serdecznie zaprasza na piękne Jasełka pt. „Wigilia Karoliny”, reżyserii Marcina Kobierskiego.
    • Niech Nasza obecność na spektaklu będzie ich radością, a ich zaangażowanie i trud budzi radość w naszych sercach.
    • Ostatnie już spektakle 3, 6 oraz 10 stycznia o godz. 15:30 i 17:30.
    • Wejściówki dostępne w zakrystii oraz w sklepie KIK-u.
    • w intencji rodzin, które przyjęły w tym roku Pana Kościelnego i Pana Organistę z opłatkami – w przyszłą niedzielę o godz. 8:00.
  • Wszystkim parafianom i gościom życzymy pięknego świętowania Narodzenia Pańskiego. Szczególnym słowem życzeń ogarniamy wszystkie rodziny. Niech Jezus, Maryja i Józef będą radością Waszych domów i wspólnych odniesień do siebie. Do życzeń i modlitwy dołączamy dar błogosławieństwa i pamiątkowe obrazki z ikoną Świętej Rodziny.