• Przyjęliśmy prosty, a jednocześnie znamienny znak – nasze głowy zostały posypane popiołem, a kapłan wypowiedział słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Wejdźmy w ten czas przygotowania do Świąt Paschalnych, w czas Wielkiego Postu z pełnym zaangażowaniem, by pięknie, dobrze i owocnie przeżyć Święta Zmartwychwstania Pańskiego.
  • Msze Święte dziś o godz. 6:30, 8:00, 9:00 i 10:00 oraz po południu o godz. 16:00, 17:00 i 18:00. W kościółku o godz. 14:15.
  • Od minionej niedzieli trwa 49. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, natomiast dziś w Kościele rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • Sam czas Wielkiego Postu sprzyja podejmowaniu dobrych postanowień. Zachęcamy do podejmowania tego trudu, a przez to do ciągłej przemiany życia.
  • W piątek rozpoczynamy nabożeństwa Drogi Krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian.
    • dzieci godz. 16:00,
    • młodzież godz. 19:00,
    • dorosłych na godz. 17:30.
  • Od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu do środy 17 lutego, rozpoczniemy nasze parafialne rekolekcje, które dla dorosłych oraz gimnazjalistów i młodzieży jak również studentów poprowadzi ks. bp. Grzegorz Ryś.
    • W najbliższą niedzielę Mszach św. w naszym sanktuarium i kościółku Msze św. z naukami rekolekcyjnymi dla dorosłych.
    • W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z nauką dla dorosłych: 6:30, 8:00 i 18:00.
    • We wtorek 16 lutego w naszej parafii dzień spowiedzi rekolekcyjnej od godz. 7:30 – 12:00 i po południu od godz. 14:00 – 18:00.
    • Również we wtorek Msza św. dla chorych i starszych z nauką rekolekcyjną i z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych we wtorek o godz. 11:00. Przed Mszą św. możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
    • Gimnazjaliści swoje spotkania rekolekcyjne będą mieli w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 9:45.
    • Młodzież i studenci o godz.19:30.
    • Program rekolekcji jest wywieszony na specjalnych plakatach i jest zamieszczony na naszej parafialnej stronie internetowej.
  • Niech Boże błogosławieństwo, które za moment przyjmiemy, umacnia nas w dobrym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu, czasu rekolekcji oraz w wiernej realizacji podejmowanych postanowień i zobowiązań.