• Msze Święte są dzisiaj sprawowane jak w niedzielę.
  • W naszym dekanacie jest dzisiaj odpust ku czci św. Wojciecha w Osieczanach.
    • Do najbliższej niedzieli trwamy w Oktawie Wielkanocy. Zachęcamy do codziennego uczestnictwa we Mszy Świętej i Komunii Świętej.
    • Środa: wspomnienie św. Jerzego, męczennika
    • Czwartek: święto św. Marka, ewangelisty
      • W tym dniu obejmijmy naszą modlitwą z racji imienin ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, ks. Jarosława Łabędę oraz pomagającego nam w pracy duszpasterskiej ks. Marka Kościelniaka.
    • Niedziela Miłosierdzia Bożego
      • Zapraszamy o g.15.00 na Nabożeństwo Uczczenia Obrazu Bożego Miłosierdzia i zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu.
      • Codziennie piętnaście minut przed Mszą Świętą wieczorną odprawiamy Nowennę do Bożego Miłosierdzia.
      • Jezus pragnie, aby Orędzie o Miłosierdziu Bożym dotarło do wszystkich ludzi. Diakonia Miłosierdzia Ruchu Światło – Życie oraz parafia w Osieczanach zapraszają do jego propagowania przez udział w wydarzeniu „Róża dla Jezusa Miłosiernego”, które odbędzie się na Rynku Głównym w Krakowie w najbliższą sobotę. Szczegóły w gablotce.
    • W piątek z racji trwającej oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
    • Środa i czwartek: o g.18:00 w intencji ks. Jarosława z okazji imienin – intencje od Grupy Misterium, Domowego Kościoła i Apostolatu Margaretek
    • Sobota: o g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Zostały zakończone prace dotyczące podświetlenia naszego kościoła. Powoli dobiegają końca również prace wokół obejścia. Czekamy na ich formalny odbiór. Prosimy nie wjeżdżać samochodami na plac kościelny i nie zastawiać wjazdu na ten plac – jest to droga dojazdowa dla służb ratowniczych w razie potrzeby. Na ul. Królowej Jadwigi zostały wydzielone miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, skąd po specjalnej pochylni można się dostać na plac kościelny. Po Świętach rozpoczniemy dalszą część prac przy murach. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię, wspierają je modlitwą i ofiarą.
  • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Zapisy w sklepiku KIKu.
  • Życzymy wszystkim trwania w radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa.
  • W minionym tygodniu Bóg powołał do wieczności śp. Andrzeja Jaworskiego. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.