• Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu
  • Dziś zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz. 14:00
  • O godz. 17:30 Nabożeństwo majowe. W tygodniu nabożeństwa majowe odprawiamy po Mszy św. o godz. 18:00
  • Z kalendarza liturgicznego:
    • W poniedziałek 4 Maja – Przeżywamy liturgiczną Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
      • Msze św. w naszej parafii w tym dniu będą odprawiane o godz. 6:30, 8:00 i 9:00 a po południu o godz. 16:30 i 18:00.
      • W kościółku o godz. 14:15.
    • W poniedziałek również przeżywamy Święto Św. Floriana patrona Strażaków i hutników
    • Środa – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • Piątek – Uroczystość św. Stanisława Biskupa i Męczennika.
    • W tym dniu nasz dekanat i nasza parafia został zaproszone do katedry na Wawelu na Mszę św. o godz. 17:30.
    • Autokar z naszej parafii wyjedzie o godz. 15:00.
    • Na wyjazd zapisało się do tej pory 13 osób a autobus ma 50 miejsc. Jak na naszą parafie to naprawdę trochę wstyd, że jest taka obojętność. Bardzo prosimy, aby kto da radę jeszcze zapisał się na wyjazd.
  • W piątek z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  • Piątek jest to również dzień patrona ks. kardynała Stanisława Dziwisza naszego metropolity krakowskiego. Polećmy Panu Bogu w naszych modlitwach naszego ks. kardynała i jego działalność dla dobra archidiecezji krakowskiej.
  • W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę o godz. 9:00
  • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje w dniach 28 – 30 czerwca pielgrzymkę do miejsc kultu religijnego w Saksonii w Niemczech i Dolnego Śląska. Program przewiduje odwiedzenie klasztoru sióstr Cysterek gdzie w I poł. XIII wieku po raz pierwszy w Europie zapoczątkowany został kult Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zwiedzane będą także Sanktuaria Matki Bożej w Krzeszowie i Henrykowie. Zapisy w Sklepie KIK-u. Szczegóły tutaj (kliknij).
  • Z intencji Mszalnych w tym tygodniu:
    • Poniedziałek 4.05.2015 godz. 16:30
      • O bł. Boże dla OSP Śródmieście, Dolne Przedmieście i Państwowej Straży Pożarnej oraz sympatyków
      • Za zmarłych Strażaków
    • Środa 6.05.2015 godz. 18:00 – O trwałość i świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach a pół godziny wcześniej o 17:30 różaniec w tej intencji
    • Czwartek 7.05.2015 godz. 18:00 – O bł. Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas Betania.
    • Sobota 9.05.2015
      • godz. 9:00 – Msza św. Apostolstwa Świeckich
      • godz. 18:00 – podziękowania i prośby do Matki Bożej
  • Apel o pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu
    • Nepal i kraje sąsiednie zostały dotknięte trzęsieniem ziemi. Liczba ofiar śmiertelnych kataklizmu sięga kilku tysięcy osób, tysiące innych zostało rannych. Zniszczone są dziesiątki miast i wiosek. Drogi są nieprzejezdne, a wiele domów uległo kompletnemu zniszczeniu. Największym problemem jest zapewnienie potrzebującym dostępu do czystej wody i żywności oraz podstawowa pomoc medyczna dla poszkodowanych.
    • Międzynarodowa wspólnota Caritas zgromadziła do tej pory 3 mln euro na najpilniejszą pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi. Caritas Nepal wraz z wolontariuszami z innych krajów udziela poszkodowanym bezpośredniej pomocy.
      W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka o braterską solidarność z ofiarami trzęsienia ziemi w Nepalu podejmijmy modlitwę w ich intencji. W niedzielę, 10.05.2015 przeprowadzimy zbiórkę do puszek na pomoc dla poszkodowanych.