• Dzisiejsza niedziela to święto patronalne Domowego Kościoła, który pomaga małżonkom żyjącym w sakramentalnym związku czerpać z łaski i mocy tego sakramentu. W naszej parafii działają 4 kręgi Rodzin. Małżeństwa, które chciałyby dołączyć do takiej wspólnoty prosimy o kontakt z ks. Marcinem.
  • Nieszpory o g.17.30.
    • Wtorek: wspomnienie św. Sylwestra I, papieża
      • O g.17.00 uroczyste Nieszpory z kazaniem, śpiewem Suplikacji i Te Deum.
      • Zapraszamy do modlitwy, by przeprosić Boga i podziękować Mu za wszelkie łaski uzyskane w kończącym się roku.
      • O g.18.00 (po Nieszporach) Msza Święta w intencji Parafian zmarłych w mijającym roku – zapraszamy ich rodziny.
    • Środa: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
      • Nowy Rok – Światowy Dzień Pokoju
      • Msze Święte będą w porządku niedzielnym.
    • I czwartek m.: wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu,
      biskupów i doktorów Kościoła
    • I piątek m.: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus
    • Środa: g. 8.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz błogosławieństwo
      Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy w tej intencji.
    • Czwartek: g.18.00 o Boże błogosławieństwo dla Dobroczyńców i Wolontariuszy
      Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”.
    • Piątek: g.16.00 w intencji Dzieci klas 4, ich Rodziców i Nauczycieli.
    • Sobota:
      • g. 8.00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od
    g. 6.00 i w czasie Mszy Świętych oraz od g. 17.00, a w piątek od g.15.00 do g.18.00.
  • Kancelaria parafialna we wtorek 31.12.2019 będzie nieczynna.
  • Czwarte spotkanie z cyklu “Młode piątki w Myślenicach“, tym razem pod hasłem “Czy można zobaczyć Boga?” w najbliższy piątek. Tym razem gościem będzie ks. Bartosz Wronikowski – artysta i liturgista, który pracuje w Rzymie z o. Marco Rupnikiem przy mozaikach znanych m.in. z Sanktuarium św. Jana Pawła II. O g.19.00 konferencja, po niej adoracja i możliwość spowiedzi oraz Eucharystia, na zakończenie spotkanie w salce przy herbacie. Zapraszamy wszystkich młodych!
  • W ramach przygotowania do 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w sobotę, kolejna już Nowenna pod hasłem „Jan Paweł II orędownik pokoju”. Rozpoczniemy ją o g.17.30 podziękowaniami i prośbami do Matki Bożej Pani Myślenickiej. Następnie Msza Święta z kazaniem ks. Roberta Rysia i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.
  • Msza Święta w rycie trydenckim, w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi będzie celebrowana w Kaplicy Matki Bożej w sobotę o g. 19.15.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od g. 9.00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14.00.
  • Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru „Laudate Dominum” w przyszłą niedzielę o g.17.00.
  • Zapraszamy również na jasełka “Czwarty mędrzec” przygotowane przez Oazę, w dwa pierwsze weekendy stycznia. Spektakle w sobotę i święto Trzech Króli o g.19.15, w niedziele o g.12.15 i g.15.15. Bezpłatne wejściówki dostępne są w zakrystii, można je także zarezerwować przez Internet.
  • Nasza parafia organizuje w przyszłym roku jeszcze jedną pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 29 maja do 4 czerwca. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablotkach. Zapisy u ks. Proboszcza do końca grudnia.
  • Parafialny kalendarz na przyszły rok z wieloma zdjęciami z Jubileuszu Koronacji Cudownego Obrazu i z życia Parafii można nabyć w przedsionkach kościoła. Kupując pomagamy sfinansować remont murów wokół naszej świątyni.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Janina Sadzik, śp. Paweł Opydo, śp. Janusz Szancer, śp. Andrzej Kachniarz. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.