• Msze Święte dzisiaj i do Wlk. Środy będą sprawowane według dotychczasowego porządku. Jednorazowo nadal może w nich uczestniczyć, zgodnie z rozporządzeniem, do 5 osób. Wejście do kościoła możliwe jest tylko drzwiami głównymi.
  • Zachęcamy do uczestnictwa we Mszach  Świętych transmitowanych  z naszego sanktuarium, w ciągu tygodnia wszystkich, a w niedzielę o  g. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 g.18.00, oraz Gorzkich Żalach / bez udziału wiernych/ o g.17.00 pod adresem:
  • Codziennie transmitujemy z kaplicy Matki Bożej Różaniec o  g.20.30, z wyjątkiem Wlk. Soboty.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej do Wlk. Środy od g. 8.30 do g.18.00
  • Komunię Świętą rozdajemy do Wlk. Środy o pełnych godzinach od g. 9.00 do g.17.00.
  • W Wlk. Czwartek, Piątek i Sobotę, na mocy decyzji  Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Komunię Świętą poza główną celebracją można zanosić jedynie umierającym.
  • Spowiedź –  w przedsionku  kościoła – wejście z placu kościelnego:
    • w Wlk. Poniedziałek, Wtorek i Środę od g. 9.00 do g.18.00,
    • w Wielki Czwartek i Piątek od g. 7.00 do g.17.00.
    • W Niedzielę  Palmową spowiadamy na Mszach Świętych.
    • Po wieczornych obrzędach Triduum Paschalnego nie będzie spowiedzi.
    • Spowiadajmy się konkretnie i rzeczowo, pozostawiając kierownictwo duchowe na spokojny czas. Przypominamy, że obowiązek spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej, nakazany przykazaniem kościelnym, możemy wypełnić do Niedzieli Trójcy Świętej 7 czerwca.
  • Kancelaria parafialna aż do odwołania  będzie nieczynna. W sprawach ważnych oraz  pogrzebu prosimy o kontakt z księdzem dyżurnym, lub na pocztę parafialną. Dyżur księdza przy telefonie parafialnym do Wlk. Środy od g. 9.00 do g.11.00.
  • Rozpoczynamy Wielki Tydzień, w czasie którego będziemy przeżywać najważniejsze tajemnice naszej wiary – mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. W tym roku, z racji panującej epidemii, będzie to wydarzenie wyjątkowe. Zawsze braliście liczny udział w Triduum Paschalnym, przyjmowaliście Pana Jezusa w Komunii Świętej.
  • Prosimy Was, abyście tym razem, uczestniczyli w obrzędach Wlk. Tygodnia za pośrednictwem  środków przekazu, a Pana Jezusa przyjmowali w Komunii Świętej duchowej. Wszystkie uroczystości z naszego kościoła, które będziemy odprawiać bez udziału wiernych – poza osobami zaangażowanymi w liturgię,  będą transmitowane na stronie internetowej parafii i na youtube.  Nam kapłanom też jest ciężko,  z tego powodu, że nie możemy razem z Wami w świątyni celebrować tajemnic Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Wspierajmy się nawzajem duchowo i wykażmy się zrozumieniem i  odpowiedzialnością.
  • W  WIELKI  CZWARTEK obchodzimy  pamiątkę ustanowienia Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa.
    • O g.18.00 rozpoczniemy  Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej. Po niej  przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ciemnicy, która będzie urządzona w „Ogrojcu” na zewnątrz świątyni  –  do g.23.00
  • WIELKI  PIĄTEK to dzień męki i śmierci Pana Jezusa na Krzyżu Najświętszy Sakrament w Ciemnicy od g. 7.00
    • g.15.00   Droga Krzyżowa i rozpoczęcie Nowenny do Bożego Miłosierdzia bez udziału wiernych  /transmisja/
    • W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Celebracja Liturgii Męki Pańskiej o g.18.00:  składa się ona z Liturgii Słowa, Adoracji Krzyża, Komunii Świętej i przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, który będzie urządzony w przedsionku kościoła od strony Placu Kilińskiego – możliwość adoracji z placu kościelnego.  Najświętszy Sakrament wystawiony będzie   przez całą noc i Wlk. Sobotę, aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej.
    • g.22.00  Droga Krzyżowa bez udziału wiernych  /transmisja/
    • Postarajmy się w tym dniu odprawić Drogę Krzyżową, lub wziąć udział w tych, które będą transmitowane.
    • Obowiązuje post ścisły /między 18 a 60 r./ i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych /po ukończeniu 14 r./
  • WIELKA  SOBOTA – Wigilia Paschalna
    • Nie będzie poświęcenia pokarmów przy kościele. Zachęcamy, aby je pobłogosławić w domach w gronie rodzinnym, przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego według obrzędu dostępnego na naszej stronie internetowej.
    • O g.20.00  rozpoczniemy Wigilię Paschalną najważniejszą liturgię roku kościelnego. Będziemy celebrować Paschę Pana – Jego przejścia ze śmierci do życia,  zwycięstwo nad grzechem i szatanem, Jego zmartwychwstanie. Poświęcimy ogień i paschał, wysłuchamy Orędzia Paschalnego, słowa Bożego, odnowimy przyrzeczenia chrzcielne. Całość zwieńczy uroczysta Eucharystia i procesja rezurekcyjna po kościele, podczas której obwieścimy światu, że Jezus zmartwychwstał i  żyje.
  • NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – Msze Święte jak w każdą niedzielę.
  • Nowennę do Miłosierdzia Bożego, którą Pan Jezus przekazał nam przez św. Siostrę Faustynę,  będziemy odprawiać  do Niedzieli Bożego Miłosierdzia 15 minut przed Mszą Świętą wieczorną.
  • Serdeczne Bóg zapłać mówimy  wszystkim, którzy czując odpowiedzialność za parafię,  w tym trudnym czasie, kiedy nie możemy uczestniczyć we Mszach Świętych w kościele, przekazują ofiary na konto parafialne, bądź do skarbony w ciągu dnia nawiedzając kościół. W tym miesiącu mamy zapłacić kolejną ratę za prace przy murach okalających plac kościelny. Pozostało nam do wypłacenia 60 tys. zł.
  • Życzymy wszystkim, by ten szczególny Wielki Tydzień był czasem głębokich przeżyć religijnych, umocnienia wiary i nadziei  oraz ożywienia miłości do Boga i ludzi.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności: śp. Marian Litwa, śp. Stanisław Rosa. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.