• Dzisiaj rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. Prowadzi je ks. Michał Olszewski, sercanin wg następującego planu:
    • Dziś (Niedziela 22.032015)
      • Nauki na wszystkich Mszach św. w kościele i w kościółku
      • oraz na Gorzkich Żalach o 17:00,
    • Poniedziałek – 23.03.2015
      • godz. 19:00 – Nauka na temat nowej ewangelizacji
    • Wtorek – 24.03.2015
      • godz. 9:00 – Msza święta z nauką dla dorosłych
      • godz. 16:00 – Msza święta z nauką dla chorych, samotnych i starszych (z udzieleniem Sakramentu Namaszczenia Chorych)
      • godz. 19:00 – nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie
    • Środa – 25.03.2015 (Sakrament Pojednania)
      • od godz. 6:00 do godz. 12:00 – Spowiedź święta, przerwa od 9:30 do 10:00
      • od godz. 14:00 do godz. 18:00 – Spowiedź święta, przerwa od 16:00 do 16:30
  • Dziś (22.03.2015)
    • Po Mszy św. o godz. 14:00 Droga Krzyżowa Arcybractwa Różańcowego.
    • O godz. 17.00 zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
    • Dziś po mszach św. o godz. 8:00, 9:00 i 11:00 przed kościołem odbędzie się kiermasz ozdób wielkanocnych, wykonanych przez uczniów i nauczycieli ze Szk. Podst. nr 2. Ofiary zebrane w czasie kiermaszu zostaną przekazany na rzecz misji i misjonarzy z naszej parafii.
    • Baranki wielkanocne i świece paschalne Caritas dostępne są dziś w kiosku Caritas na placu kościelnym, a w tygodniu w sklepie KIK-u. Bóg zapłać za ofiary składane na pomoc ubogim przy tej okazji.
  • Przez cały Wielki Post, zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia do kościoła parafialnego o godz. 15:00.
  • Parafialny Zespół Caritas prosi osoby pragnące otrzymać świąteczną paczkę żywnościową o zgłoszenie się w „Betanii” we wtorek od 15:00.
  • W czwartek zapraszamy na modlitwę za zmarłych połączoną z wypominkami o godz. 17:30.
  • W najbliższy czwartek o godz. 19:00 w Domu Katolickim odbędzie się spotkanie Klubu Gazety Polskiej z redaktorem Wojciechem Reszczyńskim. Organizatorzy zapraszają.
  • W każdy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową:
    • dzieci o godz. 16:00,
    • starszych o godz. 17:30.
    • W najbliższy piątek Droga Krzyżowa dla młodzieży zostanie odprawiona po ulicach naszego miasta. Początek Misterium Męki Pańskiej rozpocznie się w piątek w kościele Św. Brata Alberta o godz. 17:00. Ok. godz. 18:00 przejście przez osiedle do naszego sanktuarium. Zapraszamy młodzież, dzieci i starszych do wspólnej modlitwy.
  • Zapraszamy do udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności jaką przeprowadzi Caritas „Betania” w piątek i sobotę (27 i 28 marca) w myślenickich sklepach.
  • Myślenicki Oddział Kongregacji Kupieckiej, Muzeum Regionalne Dom Grecki oraz Urząd Miasta i Gminy Myślenice zapraszają na konkurs palm wielkanocnych, który odbędzie się na Rynku myślenickim w Niedzielę Palmową ok. godz. 12:00.
    • Prosimy o podpisanie palm biorących udział w konkursie.
    • Jak co roku organizatorzy przewidzieli wiele nagród w kilku kategoriach w tym osobno oceniane będą palmy najwyższe.
    • W czasie konkursu wystąpi Góralska Orkiestra Dęta ze Skomielnej i Bogdanówki.
  • W ostatnim czasie zrobiliśmy 20 nowych konfesjonałów klęcznikowych, które służą zwłaszcza w czasie spowiedzi parafialnych. Serdecznie dziękujemy panu stolarzowi, bo już w najbliższą środę będą nam służyć w czasie spowiedzi parafialnej . Zakupiona została też maszyna do czyszczenia i froterowania posadzki.
  • Wszystkim, którzy w minionym czasie złożyli ofiary w kopertach na kościół serdeczne Bóg zapłać!
  • Z intencji mszalnych w tym tygodniu:
    • Sobota 28.03.2015
      • godz. 17:00 zapraszamy na nabożeństwo przed Światowymi Dniami Młodych 2016