• Nieszpory Adwentowe o g.17.30.
  • W środę na Roratach o g.18.00 dzieci otrzymają pamiątkowe figurki Dzieciątka Jezus.
  • Na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia przygotujmy nasze serca przez pojednanie się z ludźmi i Bogiem w sakramencie pokuty.
    • Spowiadamy codziennie od g. 6.15 do g.10.00 i po południu od g.15.00 do g.18.30. Przerwy w spowiedzi: od g. 8.30 do g. 9.00 i od g.16.30 do g.17.00.
    • W Wigilię spowiadamy od g. 6.15 do g.11.00.
    • Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę.
  • W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek, wtorek i środę.
    • Czwartek: Wigilia Bożego Narodzenia.
      • Nie ma Mszy Świętej o g.18.00.
      • Zachęcamy do zachowaniu tradycyjnego wigilijnego postu.
      • Zachowajmy piękne zwyczaje związane z Wieczerzą Wigilijną:
        • na stole połóżmy poświęcone sianko i zapalmy świecę „Caritas” od Betlejemskiego Światła Pokoju, które przez najbliższe dni można zabrać z ołtarzy bocznych.
        • puste miejsce przy stole niech otworzy nasze serca na innych
        • rozpocznijmy Wieczerzę wspólną modlitwą, odczytaniem fragmentu Ewangelii i przełamaniem się opłatkiem
        • śpiewem kolęd powitajmy Nowonarodzonego
        • w duchu łączności z Kościołem weźmy udział w Pasterce o g.24.00. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jedna Pasterka będzie przy ołtarzu polowym obok kościoła, a druga w kościółku św. Jakuba. Pasterka będzie transmitowana
          Składka na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.
      • Piątek: UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
      • Sobota: Święto św. Szczepana, Pierwszego Męczennika
        • Na Mszy Świętej o g.9.30 pobłogosławienie owsa
      • Niedziela: Święto Świętej Rodziny, Jezusa Maryi i Józefa
        Aby umożliwić Wam uczestnictwo w Mszach Świętych w Boże Narodzenie, św. Szczepana i Niedzielę Świętej Rodziny będą dodatkowe Msze Święte w naszym kościele o g.16.00 i g.17.00, a w kościółku św. Jakuba o g.15.30.
    • Środa: g.18.00 w intencjach zbiorowych
    • Niedziela:
      • g. 8.00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz o błogosławieństwo Boże w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy przy żłóbku.
      • 9.30 w intencji rodzin Kręgów Domowego Kościoła formujących się
        w naszej parafii.
  • W tym roku, ze względu na stan zagrożenia epidemicznego, nie będzie wizyty duszpasterskiej, której szczególnym elementem jest błogosławieństwo rodziny przez kapłana w miejscu jej zamieszkania. Po Świętach Bożego Narodzenia będziemy Was natomiast zapraszać, poszczególnymi rejonami naszej Parafii, na Msze Święte w Waszej intencji o g.17.00. Poświęcimy wtedy wodę przyniesioną przez Was dla pokropienia mieszkania i otrzymacie folder z modlitwą o błogosławieństwo dla rodziny. Jeśli natomiast ktoś chciałby poświęcić nowy dom lub nowe mieszkanie wtedy zaprasza kapłana indywidualnie z zachowaniem norm sanitarnych. Folder z rozpisanym grafikiem kolędowych spotkań rodzin w naszej świątyni można zabrać dzisiaj ze stolików w przedsionkach kościoła. Grafik jest również dostępny na stronie parafialnej.
  • Na plakatach znajdziemy informację o akcji modlitewnej trwającej 40 dni, a rozpoczynającej się w Boże Narodzenie, mającej na celu to, by razem z Maryją i Józefem przejść proces oczyszczenia się z naszych grzechów, aby drugiego lutego ofiarować Trójcy Świętej, przez ręce Świętej Rodziny, nasze życie, rodziny i dom.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” wraz z Kongregacją Kupiecką Oddział Myślenice zaprasza osoby samotne i ubogie dzisiaj o g.15.00 przed Dom Katolicki, przy ulicy 3 Maja 1 A. Po krótkim spotkaniu każdy otrzyma świąteczną paczkę żywnościową. W tym roku ze względów epidemiologicznych możliwa jest tylko taka forma Wigilii.
  • W ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” dostępne są świece na stół wigilijny, które można nabyć dzisiaj w sklepiku na placu kościelnym po Mszach Świętych, a w tygodniu po Roratach rano i wieczorem i w sklepie z artykułami religijnymi przy ul. Ks. P. Skargi. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji. Dziękujemy młodzieży z „Betanii” i Oazy za przygotowanie sianka na stół świąteczny.
  • W „Gościu Niedzielnym” dodatek specjalny – scenariusz rodzinnej modlitwy przy wigilijnym stole.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii
    śp. Eugeniusz Kubat, śp. Władysław Targosz. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
  • Na nadchodzące Święta niech Bóg błogosławi nam Wszystkim, byśmy, w tym niełatwym czasie, przeżyli je w zgodzie, jedności i miłości. A ludzi samotnych obdarzy również miejscem przy wigilijnym stole, przy którym spotkają się z życzliwością i miłością innych.