• Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego.
    • Po Mszy św. zapraszamy do pozostania na kilka minut, by wsłuchać się w Słowa św. Pawła z Listu do Galatów, który dziś rozważamy w całej Polsce.
    • O g. 15:00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie o g. 15:30 na spotkanie w Domu Katolickim. Dla dzieci przygotowaliśmy zajęcia warsztatowe, a dorosłych w tym czasie zapraszamy na kawę i spotkanie z ciekawymi gośćmi.
    • Zwieńczeniem obchodów będzie Droga Światła, której celebrowanie rozpoczniemy o g. 19:00 w świątyni parafialnej, po czym udamy się z procesją wokół myślenickiego Rynku. Prosimy o przyniesienie świec.
    • Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, grupom, które aktywnie włączyły się w organizację tych wydarzeń.
    • Serdecznie zapraszamy.
  • Zmianka Żywego Różańca 3 V (środa) po Mszy św. o g. 14:00.
  • Dziś zapraszamy wszystkich, szczególnie dzieci, młodzież na pierwsze Nabożeństwo majowe wraz z procesją wokół kościoła o godz. 17:30.
  • W tygodniu Majówka o g. 17:30. Dla dzieci przygotowaliśmy specjalne dzienniczki z wyklejanką.
  • Dziś po każdej Mszy św. Parafialny Zespół Caritas Betania przeprowadza zbiórkę pieniężną przeznaczona na cele statutowe. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
    • Okazja do spowiedzi w tygodniu na Mszach św., w czwartek i w piątek po południu od g. 15:00 z przerwą od g. 16:30 – 17:00. Msza św. dla dzieci w piątek o g. 16:00.
  • Odwiedziny chorych w sobotę od g. 9:00. Prosimy i ich zgłaszanie w zakrystii, bądź kancelarii parafialnej.
  • Kancelaria parafialna 1 i 3 V będzie nieczynna.
  • Pielgrzymujmy
    • Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000, które odbędzie się 3 VI, tradycyjnie na Polach Lednickich. Tegorocznym hasłem są słowa: Idź i kochaj. Nasz wyjazd poprzedzi pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu. Wyjazd w piątek 2 VI w godzinach południowych, nocleg w Licheniu, w sobotę rano wizyta w Gnieźnie, następnie udział w spotkaniu, które zakończy symboliczne przejście przez Bramę Rybę, jako znak wyboru Chrystusa. Zapisy za pośrednictwem formularza, który jest dostępny na stronie internetowej Parafii.
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 O trwałość, jedność i świętość małżeństw i bł. Boże w rodzinach.
      • Adoracja w tej intencji od g. 17:00.
    • Czwartek – 18:00 O bł. Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas Betania.
    • Sobota
      • 8:00 Wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP. Różaniec wynagradzający po Mszy św.
      • 14:00 Dziękczynna z okazji 130 – lecia powstania Jednostki OSP Dolne. Przedmieście, z prośbą o opiekę MB Myślenickiej i św. Floriana na dalsze lata działalności – int. od Strażaków, ich rodzin oraz Sympatyków OSP Dolne Przedmieście
      • 14:00 Dziękczynna za opiekę MB Myślenickiej, otrzymane łaski za wstawiennictwem św. Floriana dla Strażaków czynnych i zmarłych oraz ich sympatyków z Państwowej Straży Pożarnej Myślenice, OSP Myślenice Śródmieście oraz OSP Dolne Przedmieście
        • Po Mszy św. Strażacy zapraszają mieszkańców Dolnego Przedmieścia do wspólnego świętowania przy remizie.
      • 18:00 W intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
    • Niedziela – 12:30 Za zmarłych z Bractwa Różańcowego odmawiających różaniec o godz. 12:00
  • Z kalendarium życia Kościoła
    • Wtorek – wsp. św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
    • Środa – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski
      • To również 226 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Msze Święte w kościele i w kościołku w porządku niedzielnym.
      • Msza św. w intencji Ojczyzny o g. 9:30 zostanie odprawiona na Rynku
    • Czwartek – wsp. św. Floriana, męczennika
    • Piątek – wsp. św. Stanisława Kazimierczyka, prezbitera
    • Sobota – Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
  • Jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych przez wstawiennictwo Królowej Polski.