• Dziś na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia po każdej Mszy św. wolontariusze Parafialnego Zespołu Caritas „Betania” zbierają ofiary do puszek na pomoc ubogim. Za wszystkie ofiary serdecznie dziękujemy. Bóg zapłać!
  • Nieszpory dziś o godz. 17:30.
  • Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie inauguruje w Kościele Tydzień Biblijny. Zachęcamy byśmy w Tygodniu Biblijnym znaleźli czas choćby na krótką lekturę Pisma Świętego.
  • W tym tygodniu, w dniach 14-16 kwietnia /czwartek – sobota/ będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. Historycy są zgodni, że chrzest Mieszka I odbył się 14 kwietnia, w Wielką Sobotę. Tego dnia uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. Natomiast w piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii włączymy się w te uroczystości w czasie piątkowej Mszy Św. o godz. 18:00.
  • Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o godz. 19:30 na plebani.
  • Od przyszłej niedzieli minie 100 dni do rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży. Wolontariusze zapraszają do wspólnego świętowania na Myślenickim Rynku. Studniówka rozpocznie się Polonezem po Mszy o godz. 14:00, który poprowadzi Ziemia Myślenicka. W programie także Koronka do Bożego Miłosierdzia w 5 językach, hymn ŚDM, wspólne zdjęcie, gra miejska i nabożeństwo Drogi Światła /od kościoła parafialnego do kapliczki na Dolnym Przedmieściu/. Przez cały dzień trwać będzie kiermasz książek i pamiątek misyjnych z Peru. Dobrowolne ofiary zostaną przekazane na bilet lotniczy dla młodzieży z Peru. Więcej informacji na stronie parafii w zakładce ŚDM2016.
  • Dziękujemy panom: Mieczysławowi Opydo i Januszowi Wątor za wykonanie pulpitów do prezbiterium, nowego Krzyża i podstawy pod paschał. Grupie Misterium za ofiarę pieniężną na utrzymanie Domu Katolickiego,
  • Wszystkim wyrażamy wdzięczność za życzliwość i ofiarność w minionym czasie. Dziękujemy za ofiary składane na tacę czy też w kopertach jak również za wpłaty na konto parafii.
  • W ostatnim czasie m.in. sfinalizowano wymianę nagłośnienia, dokonaliśmy wycinki drzew na cmentarzu, przeprowadziliśmy remont mechanizmu przy odrazie Matki Bożej i usprawniliśmy monitoring wewnątrz świątyni. Bóg zapłać.
  • Wszystkim błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia.

100dniDoSDM