• W objawieniu prywatnym w Montichiari we Włoszech pielęgniarce Pierinie Gili 8 grudnia 1947 r. Maryja przekazała następujące słowa:
    • Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu.
    • W takim duchu przeżyjmy ten czas dziś między g.12.00 a g.13.00.
  • Dzisiaj również obchodzimy XX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.
  • Zapraszamy na Roraty, które są odprawiane:
    • dla dzieci o g.18.00, wyjątkowo w poniedziałek o g.17.00, w soboty o g. 8.00,
    • dla młodzieży i dorosłych rano o g. 6.15; Godzinki o Matce Bożej o g. 5.45.
    • Czwartek: wspomnienie NMP z Guadalupe
    • Piątek: wspomnienie św. Łucji. dziewicy i męczennicy
    • Sobota: wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła
    • Poniedziałek: g.18.00 w intencji Członków Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej Oddział Myślenice i ich Rodzin oraz Zmarłych Członków Kongregacji
    • Czwartek: g.18.00 za Zmarłych wypominanych w naszym kościele.
    • Piątek:
      • g.15.00 w intencji Osób głuchych
      • g.18.00 w intencji Ojczyzny oraz Ofiar Stanu Wojennego w 38 rocznicę
        tych tragicznych wydarzeń w historii naszego narodu – od ”Solidarności”
      • g.18.00 w intencji Grupy „Misterium” oraz ich Rodzin
    • Sobota:
      • g.10.00 w intencji Osób niepełnosprawnych
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
      • g.18.00 w intencji Pracowników Firmy „Netmar”.
  • Akatyst – piękny, starożytny hymn, ku czci Bogarodzicy, pochodzący z tradycji Kościoła Wschodniego wykona młodzież z naszej Oazy w sobotę 15 grudnia po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy – zabierzcie ze sobą świece.
  • Kandydatów do bierzmowania z klas siódmych zapraszamy na spotkanie w czwartek. O g.18.00 Msza Święta roratnia, po niej konferencja.
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” wraz z Kongregacją Kupiecką Oddział Myślenice zapraszają na Wigilię dla osób samotnych i ubogich w przyszłą niedzielę o g.15.00 w budynku Strażnicy OSP Śródmieście.
  • Młodzież z Oazy zaprasza na Jasełka pt. „Czwarty mędrzec” w reżyserii animatorów i Pana Marcina Kobierskiego. W grudniu przed świętami Jasełka będzie można obejrzeć w Domu Katolickim trzykrotnie – w sobotę 21 premiera o g.19.15, w niedzielę 22 spektakle o g.12.15 i g.15.15, a później kilkukrotnie w styczniu. Wejściówki do odebrania od przyszłej niedzieli w zakrystii. Jest także możliwość internetowej rezerwacji miejsc dla osób spoza parafii – szczegóły na plakatach i stronie parafii.
  • Świece Caritas z „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” są do nabycia dziś i po wieczornych Roratach na placu kościelnym w małym sklepiku, a w tygodniu w sklepie KIK-u. 6 zł z każdej małej świecy i 12 zł z dużej odprowadzamy do Caritas diecezji, reszta ofiary pozostaje na pomoc dzieciom w Parafii. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji.
  • Tam też dostępny jest kalendarz na przyszły rok, z wieloma zdjęciami z Jubileuszu Koronacji Cudownego Obrazu i z życia naszej Parafii oraz pamiątki religijne . Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na sfinansowanie remontu murów wokół naszej świątyni.
  • Ze względu na duże zainteresowanie nasza parafia organizuje jeszcze jedną pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 29 maja do 4 czerwca 2020r. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
  • Parafia organizuje również 8 dniową pielgrzymkę do Mediugorie i na Chorwację od 9 do 16 września 2020r. Szczegóły na stronie internetowej parafii i w gablotkach. Zapisy u ks. Proboszcza.
  • Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Gminy Myślenice zaprasza w przyszłą niedzielę na Kiermasz Bożonarodzeniowy na placu kościelnym. Dochód przeznaczony będzie na wsparcie działalności na rzecz dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy historię domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto. Ponadto historia złota wywiezionego z Polski we wrześniu 1939r. Jest też „Źródło”
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i owocnego przeżywania Adwentu.
    W minionym tygodniu odeszła do wieczności z naszej parafii śp. Krystyna Kmiecik. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Jej wieczne spoczywanie.