• Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki kieruje do nas słowo: „Wobec możliwości uczestnictwa w zgromadzeniach religijnych większej liczby osób, zachęcam wszystkich wiernych, aby korzystali coraz odważniej z parafialnej posługi duszpasterskiej, zwłaszcza zaś, aby ci, którzy tego nie uczynili, przystępowali do sakramentu spowiedzi i Komunii świętej, jeszcze w czasie wielkanocnym. Aby zaspokoić głód eucharystyczny i głód Słowa Bożego, zachęcam do uczestnictwa w Mszy Świętej, nie tylko w niedzielę, ale i w dni powszednie, przy zachowaniu należytych środków bezpieczeństwa sanitarnego”.
  • Nabożeństwo Majowe w niedziele  o g.17.30 a w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej o g.18.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Grzegorza VII, papieża
    • Wtorek: wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana
    • Piątek: wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
    • Sobota: wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana męczennika
    • Niedziela: Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  • W najbliższy czwartek ks. bp Janusz Mastalski udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii.  Ze względu na panującą epidemię uroczystość będzie sprawowana w dwóch grupach: o g.16.00 i o g.18.00. Obydwie Msze Święte będą transmitowane. W kościele będzie obecna tylko młodzież ze świadkami. Rodziców i najbliższych zapraszamy do uczestnictwa wokół naszej świątyni. Przed Mszami Świętymi odśpiewamy Litanię do Matki Bożej. Obejmijmy modlitwą kandydatów do Bierzmowania, aby w tym trudnym czasie, potrafili otworzyć serca dla przychodzącego Ducha Świętego. Nabożeństwo przekazania krzyża przez rodziców będzie w grupach, we wtorek i w środę o g.19.15.
  •  Spowiadamy w niedzielę na Mszach Świętych, a w tygodniu od g. 6.30 do g. 8.30 i od g.17.00 do g.18.30, w przedsionkach kościoła – wejście bezpośrednio z placu kościelnego.
  • W tym tygodniu przygotowujemy się na przyjście Ducha Świętego Pocieszyciela przede wszystkim przez uczestnictwo w Eucharystii i specjalną modlitwę w czasie nabożeństwa majowego, a we Wspólnocie „Nazaret” przez Wieczernik modlitwy. Zwieńczeniem będzie Wigilia Zesłania Ducha Świętego w sobotę,  przeżywana pod hasłem  “Czuwanie ze św. Miriam z Betlejem”, która rozpocznie się o g.21.00.
  • W programie uwielbienie. Całość zakończymy Mszą Świętą o g.23.00. Ikona św. Miriam, palestyńskiej karmelitanki, stygmatyczki, z jej relikwiami będzie wystawiona w kościele przez cały tydzień. Szczegóły na plakatach i stronie parafialnej. Zapraszamy do tej modlitwy, będzie ona również transmitowana.
  • Msza Święta w  rycie trydenckim będzie w niedzielę  31 maja o g.11.00 w kościółku św. Jakuba.
  • W  „Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek  o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej; przeczytamy również o znakach, które poprzedzą paruzję, czyli drugie przyjście Chrystusa na świat.
  • Życzymy wszystkim  Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu  odeszła  do wieczności śp. Stanisława Ślusarczyk. Dobry Jezu a nasz Panie daj Jej  wieczne spoczywanie.