• Rozpoczynamy eucharystyczne nabożeństwo 40-godzinne. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do adoracji w ołtarzu głównym dzisiaj od g.15.00 do 18.00 oraz w poniedziałek i wtorek między g. 8.30 a g.18.00. Na zakończenie, przez te  trzy dni, uroczyste Nieszpory  z kazaniem o g.17.00.  Zachęcamy wszystkich do  modlitwy adoracyjnej  w ciągu dnia oraz do uczestnictwa w  Nieszporach.
  • Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. Tę ważną sprawę polecamy Waszej modlitwie.
    • Poniedziałek: wspomnienie bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. S. Faustyny
    • Środa Popielcowa: rozpoczynamy czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, który poprzez nawrócenie oraz podjęte praktyki pokutne, ma nas przygotować do obchodu Paschy.
      • Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem:
        • g. 6:30,  8:00,  9:00,   10:30, 12:00, 16:30, 18:00, 19.30.
        • w  kościółku  św. Jakuba o g. 14:15.
      • W tym dniu obowiązuje post ścisły  polegający na ograniczeniu się do spożycia trzech posiłków: dwóch lekkich i jednego do syta /dotyczy osób między 18 a 60 r. życia/; oraz na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych /dotyczy tych, którzy ukończyli 14 r. życia /.
      • Kancelaria w tym dniu nieczynna.
  • Od Środy do niedzieli trwają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty, o dobre odprawienie rekolekcji, pojednanie z Bogiem i ludźmi.
  • Okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej, do której jesteśmy zobowiązani przykazaniem kościelnym, w naszej Archidiecezji rozpoczyna się w Środę Popielcową.  Potrwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej – 30 maja.
  • W trzecią niedzielę Wielkiego Postu – 7 marca rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je ks. Jan Jurczak. Módlmy się wszyscy o dobry  duchowy owoc tych szczególnych dni.
  • Nabożeństwa Pasyjne w  okresie Wielkiego Postu:
    • Godzina Miłosierdzia wraz z Drogą Krzyżową: codziennie o g.15:00
    • Droga Krzyżowa w piątki:
      • dla dzieci o g.16:15,
      • dla dorosłych o g.17:15
      • dla młodzież i młodych duchem o g.19:00
      • Arcybractwo Różańcowe odprawia Drogę Krzyżową w każdą niedzielę o g.15:00.
    • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: niedziela o g.17:00.
    • Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach. Uczestnicząc w nich z wiarą i pobożnością  można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
    • Środa:
      • g.18:00  w intencjach zbiorowych
      • g.18:00  o uwolnienie i uzdrowienie
    • Piątek: g.15:30  Msza Święta dla Osób głuchych
    • Sobota:
      • g.10:00  Msza Święta dla Osób Niepełnosprawnych
      • g.18:00  w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Rozpoczynamy kurs dla kandydatów na ministrantów. Chłopców od klasy trzeciej szkoły podstawowej i starszych, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu, zapraszamy na pierwsze spotkanie  w  sobotę  w salce ministranckiej przy ul. Ks. P. Skargi o g. 9:00.
  • Składka w przyszłą niedzielę jest przeznaczona na Centrum Jana Pawła II w Krakowie „Nie lękajcie się”.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym, jak dobrze zacząć Wielki Post  i o tym, że zabytkowy krzyż na Giewoncie nie będzie już „słupem ogłoszeniowym”. W Środę Popielcową w domku na placu kościelnym będzie do nabycia planer wielkopostny Cross Post, przygotowany przez Duszpasterstwo Młodzieży naszej archidiecezji. Skierowany jest przede wszystkim do ludzi młodych, którzy dzięki tekstom, listom zadań i filmom dostępnym w internecie będą mogli dobrze przeżyć czas Wielkiego Postu.
  • Życzymy wszystkim Bożego  błogosławieństwa  i opieki Matki Najświętszej na rozpoczynający się Wielki Post.
  • W minionym tygodniu odeszli   do wieczności: śp. Anna Orlicka, śp. Marian Gubała. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.