• Od dzisiaj w naszym kościele podczas sprawowanej liturgii,  może uczestniczyć  jednorazowo zgodnie z rozporządzeniem 70 osób, a w kościółku św. Jakuba 28 osób. Nadal wchodzimy do kościoła tylko drzwiami głównymi i zajmujemy miejsca zgodnie z oznaczeniem strzałkami, a wychodzimy bocznymi od strony zakrystii.
  • Spowiadamy w przedsionku kościoła od strony Placu Kilińskiego – wejście bezpośrednio z placu kościelnego
    • w  niedzielę  na Mszach  Świętych
    • w tygodniu
      • od g. 6.30 do g. 8.30
      • od g.17.00 do g.18.30
  • Nabożeństwo Majowe
    • w niedziele  o g.17.30
    • w tygodniu po Mszy Świętej wieczornej o g.18.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana
      • W tym dniu przypada 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II, papieża z rodu Polaków. Wdzięczni za ten wielki Dar jakim był i jest On dla nas, otwierajmy się na bogate dziedzictwo, które nam zostawił i prośmy Go o wstawiennictwo za nami i naszą Ojczyzną w tym trudnym czasie.  Włączmy się duchowo w te uroczystości  ogólnopolskie i diecezjalne dzięki transmisjom telewizyjnym. Ich program jest na stronie internetowej naszej Parafii i w gablotkach.
      • U nas w Sanktuarium
        • o g.18.00 w kaplicy Matki Bożej,  odprawimy Mszę  Świętą o św. Janie Pawle II, po niej nabożeństwo majowe i modlitwa prowadzona przez młodzież,
        • d g.20.00 pozostaniemy w cichej adoracji przed Najświętszym Sakramentem,
        • o g.20.30 tradycyjny już Różaniec.
        • Całość zwieńczy pieśń Barka grana przez trębaczy z  wieży kościelnej i odśpiewana przez nas przy ołtarzu polowym o g.21.37.
        • Całość będzie transmitowana.
    • Środa: wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana
    • Czwartek: wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika
    • Piątek: wspomnienie św. Rity z Cassia, zakonnicy
    • Sobota: wspomnienie św. Justyna,  męczennika
    • Niedziela: Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
  • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące, dawne „dni krzyżowe”. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, wszystkim nam grozi brak wody,  ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa.  Dlatego  zapraszamy  w  te  dni  do wspólnej modlitwy. Po Mszy Świętej
    • o g. 8.00 procesja błagalna wokół kościoła ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych – w trakcie procesji zachowujemy obowiązujące zasady epidemiczne.
  • Ks. Edward Kapusta, pracujący w naszej Parafii jako penitencjarz,  obchodzi w poniedziałek 18 maja Jubileusz 40-lecia Kapłaństwa. Życząc Mu Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Pani Myślenickiej wypraszajmy w modlitwie łaski potrzebne w Jego pracy kapłańskiej.
  • 28 maja w czwartek ks. bp Janusz Mastalski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w grupach dostosowanych do reguł obowiązujących w czasie epidemii. Obejmijmy naszą modlitwą młodych, prosząc o serca otwarte  na dary Ducha Świętego.
    • Środa:
      • g.18.00 w intencjach zbiorowych
      • g.18.00 o uzdrowienie i uwolnienie /bez nabożeństwa/
    • Sobota:
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Parafialny Zespół Caritas “Betania” informuje, że będą wydawane paczki z Programu Pomocy Żywnościowej Unii Europejskiej,  w kolejności alfabetycznej od g.15.00 do g.17.00 w budynku Betanii w dniach:
    • 19 maja – wtorek od  A do K
    • 20 maja – środa od L do R
    • 21 maja – czwartek od S do Ż
  • Do 31 maja będziemy jeszcze pomagać w rozliczeniu rocznym PIT w zamian za przekazanie 1% na działalność statutową „Betanii” od poniedziałku do piątku w g.10.00 – 12.00.  Prosimy przynieść rozliczenie za 2018 r.
  • „Gość Niedzielny” jest poświęcony św. Janowi Pawłowi II z okazji 100 rocznicy urodzin.
  • „Nie lękajcie się” – te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II niech napełnią nasze serca pokojem i ufnością na kolejny tydzień.
  • W minionym czasie  odeszli  do wieczności: śp. Henryk Grochal, śp. Piotr Ciągło, śp. Andrzej Wilk, śp. Franciszek Cyrek, śp. Jan Michalski. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie