• Zmiana Tajemnic Różańca po Mszy Świętej o g.14.00. Nieszpory o g.17.30.
    • Środa: wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
    • Czwartek: wspomnienie NMP z Lourdes
      • Kościół obchodzi już po raz 29 Światowy Dzień Chorego.
      • W tym dniu zapraszamy ludzi chorych i starszych na Msze Święte z udzielaniem Sakramentu Chorych
        • o g. 9.00
        • g.16.30.
      • Pół godziny przed Mszą Świętą będzie okazja do spowiedzi.
  • W przyszłą niedzielę wspominamy  św. Walentego, patrona zakochanych, którego ołtarz znajduje się  w naszym kościele w kaplicy Matki Bożej. Z tej okazji w sobotę  na Mszę Świętą o g.18.00, zapraszamy wszystkich zakochanych i tych, którzy chcą się pomodlić o piękną miłość, dobrego męża i dobrą żonę. Uczcimy również relikwie Świętego w pięknie odnowionym relikwiarzu. Wprowadzamy dla chętnych piękny zwyczaj błogosławieństwa pierścionka zaręczynowego i narzeczonych, zwane chrześcijańskimi zaślubinami, przed ołtarzem św. Walentego. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
    • Wtorek: g. 8.00 w intencji Członkiń Róży Różańcowej MB Gwiazdy Zarannej, ich rodzin oraz za zmarłe Członkinie
    • Czwartek: g.18.00 za Zmarłych wypominanych
    • Piątek: g.18.00 w intencji aktorów Grupy „Misterium” oraz ich rodzin
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
  • Spotkanie katechetów w środę o g.19.00.
  • Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w kościele po Mszy świętej wieczornej o g.18.30 w dwóch grupach:
    • w czwartek grupa pierwsza
    • w piątek grupa druga
  • W sobotę o g.19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu  prowadzona przez grupę młodzieżową Are You Ready.
  • Zachęcamy do przekazania 1% podatku na działalność charytatywną Parafialnego Zespołu  „Betania”.  W ubiegłym roku za kwotę otrzymaną z 1% zakupiliśmy 28 ton węgla dla potrzebujących, a także lekarstwa dla chorych. Informacja jak przekazać 1% podatku na rzecz działalności Caritas, dla osób dokonujących rozliczenia samodzielnie, znajduje się przy kaplicy MB. Nasi wolontariusze pomagają także rozliczyć zeznania podatkowe. Będą oni dyżurować w budynku Betanii przy ul. 3 Maja 1
    • w poniedziałek i wtorek od g.9.00 do g.1100,
    • w  środę od g.16.00 do g.17.00
    • w piątek od g.15.00 do g.16.00.
    • Prosimy by przynieść rozliczony PIT z ubiegłego roku.
  • W przyszłą niedzielę  zapraszamy  do udział w akcji „Serducha dla Malucha”. Po Mszach Świętych o g. 8.00, g. 9.30 i g.11.00 wolontariusze będą sprzedawać pod kościołem pierniki, a wszystkie zarobione pieniądze zostaną przekazane fundacji „Bezcenni”, która opiekuje się samotnymi matkami i rodzinami w potrzebie.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o tym na czym polega różnica między rezygnacją z uporczywej terapii człowieka chorego a eutanazją. Jest też  nasze diecezjalne pismo „CHiT” poświęcone św. Józefowi w cenie 1.50 zł.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, obfitującego w  Boże błogosławieństwo  i opieki Matki Najświętszej.
  • W minionym tygodniu odeszły   do wieczności: śp. Józefa Mioscka, śp. Zofia Leżańska, śp. Elżbieta Górka. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.