• Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Po Mszy św. o godz. 14:00 rozpoczniemy czterdziestogodzinne nabożeństwo ku czci Najświętszego Sakramentu.
  • O godz. 17:00 uroczyste Nieszpory z kazaniem.
  • Jutro i we wtorek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja od godz. 8:30 do 18:00 w ołtarzu Głównym. Zapraszamy wszystkich na chwilę modlitwy i adoracji w ciągu dnia oraz na nieszpory o godz. 17:00.
  • Dziękujemy za złożone deklaracje przyjęcia na nocleg pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży.
  • Brakuje jeszcze 680 miejsc.
  • Wszystkich chętnych do goszczenia młodzieży zapraszamy na spotkanie w naszym kościele dzisiaj o godz. 19:00.
  • W naszej Archidiecezji od jutra rozpoczyna się okres spowiedzi i Komunii św. Wielkanocnej, który trwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej do 22 maja.
  • W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 6:30, 8:00, 9:00 i 10:00 oraz po południu o godz. 16:00, 17:00 i 18:00. W kościółku o godz. 14:15. Zachęcamy do licznego uczestnictwa oraz do podjęcia praktyk pokutnych w tym świętym czasie.
  • Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły tj. ograniczenie się do spożycia trzech posiłków, dwóch lekkich i jednego do syta /od 18 do 60 r. życia/, oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, jak w każdy piątek /od 14 r. życia do śmierci /.
  • W czasie Wielkiego Postu powstrzymajmy się od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
  • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy:
    • codziennie na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15:00
    • w każdy piątek na Drogę Krzyżową:
      • dzieci o godz. 16:00,
      • starszych o godz. 17:30,
      • młodzież i młodych duchem o godz. 19:00.
      • Arcybractwo Różańcowe doprawia Drogę Krzyżową w każdą niedzielę o godz.15:00.
      • W najbliższy piątek Drogę Krzyżową dla starszych o godz. 17:30 poprowadzi Służba Rodzinie.
    • W niedziele zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
      • Zarówno do odprawiania tych nabożeństw, jak i do pobożnego odmówienia w piątki Wielkiego Postu przed wizerunkiem Ukrzyżowanego modlitwy: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu”, przypisana jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.