• Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:00.
  • Wieczorem konferencją o godz. 19:00 rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dorosłych pt. Medytacja drogą do pokoju serca.
    • Jutro i we wtorek nauka rekolekcyjna o godz. 19:00
    • W środę Msza św. na zakończenie rekolekcji o godz. 19:30.
    • Wcześniej w środę od godz. 17:00, możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty.
    • Serdecznie zapraszamy wszystkich dorosłych, szczególnie osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w tegorocznych rekolekcjach.
    • Nauki wygłosi ks. dr hab. Marcin Godawa, wykładowca Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie specjalizujący się w teologii duchowości. Szczegółowy plan na plakatach i stronie parafii.
  • W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
    • dla dzieci o godz. 16:00,
    • dla dorosłych o godz. 17:30.
    • Ponadto zapraszamy na XX Jubileuszową Drogę Krzyżową ulicami Myślenic, która wyruszy z kościoła św. Brata Alberta na Osiedlu do naszej świątyni. Rozpoczniemy ją Mszą św. 7 IV o godz. 17:00 w kościele Św. Brata Alberta na Osiedlu.
  • Przed nami również Ekstremalna Droga Krzyżowa. Mszą św. inaugurująca, której przewodniczył będzie Jego Ekscelencja bp. Grzegorz Ryś, 7 IV o godz. 21:00 w naszym sanktuarium. Zachęcamy do podjęcia wyzwania i spotkania z Panem podczas wielogodzinnej nocnej wędrówki. Więcej informacji oraz zapisy na stornie internetowej organizatora. Istnieje również możliwość zapisu przed Mszą św. 7 IV.
  • Baranki wielkanocne i świece paschalne Caritas dostępne dziś w kiosku Caritas na placu kościelnym, a w tygodniu w sklepie KIK-u. Bóg zapłać za ofiary składane na pomoc ubogim przy tej okazji.
  • Parafialny Zespół Caritas Betania pragnie podziękować wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom, ludziom dobrej woli za pomoc w przeprowadzeniu przedświątecznej zbiórki żywności. Uzbieraliśmy 4560,80 kg żywności oraz 6131,07 zł. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Do świąt wielkanocnych pozostały już tylko dwa tygodnie – dobrze i owocnie wykorzystajmy te dni. Przede wszystkim nie odkładamy spowiedzi na ostanie chwile. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.
    • Możliwość spowiedzi w tygodniu
      • w czasie Mszy św.,
      • popołudniu od godz. 17:00,
      • w czwartek i w piątek od godz. 15:00 – 18:00, z przerwą od godz. 16:30 – 17:00.
    • We wtorek spowiedź w parafii na Osiedlu od godz. 8:00 – 12:00 i od 14:00 – 18:00.
    • U nas dzień spowiedzi wielkanocnej będzie w Wielką Środę – 12 IV
  • Msza św. w pierwszy piątek dla dzieci o godz. 16:00.
  • Zapraszamy na zajęcia Studium Apostolstwa Świeckich 8 IV o godz. 9:30, podczas którego będziemy wsłuchiwać się w ostatnie kazanie Jezusa czyli rozważać 7 słów Jezusa wypowiedzianych na krzyżu.
  • Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 Myślenicach zapraszają na Kiermasz Misyjny z ozdobami świątecznymi oraz palmami 9 IV [niedziela] przed i po Mszach Świętych o 8:00, 9:30, 11:00. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz misji. Serdecznie zapraszamy i dziękujemy za każde okazane wsparcie.
  • Krakowska Kongregacja Kupiecka oddział w Myślenicach, Muzeum Niepodległości oraz Urząd Miasta i Gminy organizują Konkurs Palm Wielkanocnych w Niedzielę Palmową 9 IV o godz. 12:00 na myślenickim Rynku.
    • Przypominamy, że palmy mają być wykonane samodzielnie techniką tradycyjną z naturalnych materiałów. Jak co roku dla zwycięzców organizatorzy przygotowali nagrody i wyróżnienia.
    • Palmy biorące udział w konkursie powinny być podpisanie imieniem i nazwiskiem.
    • W trakcie konkursu odbędzie się występ Orkiestry Dętej z Bogdanówki oraz kiermasz potraw wielkanocnych przygotowany przez Koła Gospodyń z naszej gminy.
  • Z intencji mszalnych
    • Środa – 18:00 O trwałość, jedność i świętość małżeństw oraz bł. Boże w rodzinach
    • Czwartek – 18:00 O bł. Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy PZC Betania
    • Piątek – 16:00 O bł. Boże dla dzieci z klas IV oraz ich rodzin
    • Sobota – 18:00 W intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Wszystkim Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia, życzymy wielu łask Bożych!