• Nabożeństwo Majowe dzisiaj i w ciągu tygodnia o 17:30. W czasie nabożeństwa i na Mszy Świętej wieczornej, a w sobotę o 8:00, dzieci z klas trzecich będą przezywać Biały Tydzień.
    • Poniedziałek: Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Polski
    • Środa: wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana
    • Piątek: wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny
    • Sobota: wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana, męczennika
    • Środa:
      • 18:00 z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
      • 18:00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Piątek: 15:30 Msza Święta dla Osób głuchych
  • W poniedziałek odbędzie się V Małopolski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Rozpocznie się Mszą Świętą w intencji osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin. Następnie Organizatorzy zapraszają do przejścia w barwnym pochodzie ulicami miasta, który zakończy się na myślenickim Rynku piknikiem pełnym atrakcji i niespodzianek. W związku z tą uroczystością od 7:00 do 15:00 zamknięte zostaną parking na Placu Kilińskiego oraz wzdłuż ulicy Średniawskiego do skrzyżowania.
  • Trwa modlitwa adoracyjna w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie w piątek po Mszy Świętej o 18:00.
  • Rocznicę I Komunii Świętej będą obchodzić dzieci z klas czwartych w sobotę na Mszy Świętej o 9:30. Spowiedź przed rocznicą w piątek od 17:00.
  • 50 lat temu, 21 maja 1972r. na placu przy naszym Sanktuarium, ks. kardynał Karol Wojtyła udzielił święceń kapłańskich 5 diakonom pochodzącym z ziemi myślenickiej. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o 11:00 będą Oni obchodzić Złoty Jubileusz Kapłaństwa. Wśród nich jest ks. Tadeusz Kęsek – długoletni kapelan naszego szpitala, ks. Tadeusz Jarzębak – nasz rodak, ks. Jan Olszowski i ks. Wacław Gubała. Obejmijmy dostojnych Jubilatów naszą modlitwą. W przedsionku kościoła od strony Rynku jest wystawa zdjęć ze święceń.
  • Spotkanie klas szóstych w ramach przygotowania do Bierzmowania będzie w piątek o 17:00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja.
  • Organizujemy wakacyjny wyjazd dla dzieci nad morze do Jastarni od 5 do 13 sierpnia. Więcej informacji i zapisy u ks. Pawła do 22 maja.
  • Organizujemy również wyjazd na XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Wyjazd 3 czerwca w piątek o 22:00, powrót nad ranem w niedzielę. Zapisy do dnia 20 maja przez formularz dostępny na stronie internetowej i na facebooku.
  • Spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorie i na Chorwację będzie w poniedziałek 23 maja o 16:30 w Domu Katechetycznym na ul. ks. P. Skargi.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Franciszek Opydo. Wieczne odpoczywanie racz Mu dać Panie.