• W dzisiejszą niedzielę, zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw w tej intencji,  pod hasłem “Powołani do budowania rodziny ludzkiej”. Polecajmy Chrystusowi naszych kleryków przygotowujących się do kapłaństwa i prośmy o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.
  • Nabożeństwo Majowe dzisiaj  i w ciągu tygodnia o 17:30.
    • Poniedziałek: Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, patrona Polski i archidiecezji krakowskiej
    • Piątek: wspomnienie NMP z Fatimy
      • Rozpoczynamy Nabożeństwa Fatimskie. W tym miesiącu poprowadzi je ks. Franciszek Gruszka, kapelan Szpitala. W programie:
        • o 17:15 spotkanie dla dzieci
        • o 18:00 Msza Święta z kazaniem,
        • o 19:00 Różaniec przed Najświętszym Sakramentem,
        • o 20:00 Msza Święta z kazaniem, a po niej procesja maryjna – zapraszamy czcicieli Matki Najświętszej.
    • Sobota: święto św. Macieja, apostoła
  • W sobotę na Mszach Świętych o 9:30 i 11:00 oraz w niedzielę o 11:00 będziemy przeżywać uroczystość I Komunii Świętej dzieci z klas trzecich. Obejmijmy je naszą modlitwą. Spowiedź dla tych dzieci i ich rodzin będzie w piątek od 15:00 do 17:00.
  • Msza Święta i nabożeństwo majowe dla Rodziny Szkaplerznej będzie w tym miesiącu w kapliczce „Na Studzience” w sobotę o 16:00 –  zapraszamy czcicieli Matki Bożej.
    • Czwartek: 18:00 za Zmarłych wypominanych w naszym kościele
    • Piątek: 18:00 w intencji aktorów Grupy „Misterium” i ich rodzin
  • Nadal trwa modlitwa adoracyjna w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie w piątek po Mszy Świętej o 18:00.
  • Organizujemy wyjazd na XXVI Spotkanie Młodych LEDNICA 2000. Wyjazd 3 czerwca
  • w piątek o 22:00, powrót nad ranem w niedzielę. Zapisy do dnia 20 maja przez formularz dostępny na stronie internetowej i na facebooku.                              .
  • Nasza parafia organizuje pielgrzymkę dla Ukraińców do sanktuariów Podhala w czwartek 12 maja. Do wtorku, w kancelarii parafialnej, można się jeszcze na nią zapisać.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali dary na Ukrainę. Uzbieraliśmy 8,5 ton. Już dotarły na środkową i wschodnią Ukrainę, między innymi do Buczy.
  • Organizujemy również  wakacyjny wyjazd dla dzieci nad morze do Jastarni w dniach od 5 do 13 sierpnia. Więcej informacji i zapisy u ks. Pawła.
  • Spotkanie przed pielgrzymką do Medjugorie i na Chorwację będzie w poniedziałek 23 maja o 16:30 w  Domu Katechetycznym na ul. ks. P. Skargi.
  • W  „Gościu Niedzielnym” kolejna płyta z Biblią Audio, a w niej cztery Księgi mądrościowe.
  • Życzymy wszystkim opieki Matki Bożej w Jej pięknym miesiącu.
  • W minionym tygodniu odeszły do wieczności: śp. Maria Jakubiak, śp. Krystyna Dąbrowska, śp. Halina Sąda. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie.