• W dzisiejszą  niedzielę, zwaną  Niedzielą Dobrego Pasterza, przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce rozpoczyna on Tydzień Modlitw w tej intencji, który będzie przebiegał pod hasłem “Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”.  Polecajmy Chrystusowi Dobremu Pasterzowi kleryków przygotowujących się do kapłaństwa i prośmy o nowe, święte powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.
  • Dzisiaj przypada święto św. Marka Ewangelisty. Pamiętajmy w modlitwie o ks. Arcybiskupie Marku Jędraszewskim i ks. Marku Kościelniaku pomagającemu w pracy duszpasterskiej w naszej parafii,  w dniu  Ich imienin.
  • O 17:00 zostanie odprawione nabożeństwo „Droga Światła”, które  pomaga wejść w bogactwo czasu wielkanocnego w Kościele.
    • Środa: wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej
    • Czwartek:
      • święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora  Kościoła, patronki Europy.
      • jest to dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego w czasie II wojny światowej.
      • rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława, biskupa i męczennika.
    • Sobota:
      • wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
      • w tym dniu rozpoczynamy miesiąc maj, który poświęcony jest Matce Najświętszej.  Nabożeństwa majowe w kościele codziennie po Mszy Świętej wieczornej, która jest o 18:00.
      • Pierwsze nabożeństwo majowe w piątek 30 kwietnia. Zachęcamy  do śpiewania Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych  również  przy kapliczkach, z zachowaniem obowiązujących przepisów,  i w domach rodzinnych. Zadbajmy o piękny wystrój kapliczek i krzyży.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego będzie 3 maja po Mszy Świętej o 14:00.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii.
  • Maturzystów zapraszamy na czuwanie modlitewne przed maturą 3 maja. W programie o 19:00 Msza Święta, po niej modlitwa przed  Najświętszym Sakramentem.
    • Środa: 8:00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota:
      • 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
      • 18:00  w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
  • Kancelaria parafialna nieczynna w sobotę 1 maja.
  • Dzisiaj  po Mszach Świętych można złożyć ofiarę do puszek na wsparcie budowy placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych przy Ośrodku Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczym  na Zarabiu, na którym  dzieci będą miały szansę uczyć się oraz rehabilitować
  • W  „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o kierownictwie duchowym: czym jest i dlaczego jest takie ważne; oraz tekst porównujący szczepionki przeciwko koronawirusowi pod kątem skuteczności i efektów ubocznych. W sklepiku na placu kościelnym można się dzisiaj zapisać na książkę „Oddanie 33 – 33- dniowe rekolekcje przygotowujące do poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w zjednoczeniu z Sercem Jezusa.
  • Życzymy wszystkim trwania w radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa i opieki Matki Bożej w Jej pięknym miesiącu, który przed nami.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Bohdan Podoba, śp. Barbara Kaleta, śp. Emil Biela, śp. Halina Sroka, śp. Albin Jaworski. Wieczne odpoczywanie racz Im dać Panie.