• Dziś zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w Rzymie. Po Mszy św. uklękniemy przed Najświętszym Sakramentem i dokonamy uroczystego zawierzenia naszej Ojczyzny, miasta, rodzin i nas samych Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Zachęcamy do zabrania tekstów z aktem zawierzenia oraz dokonania tego gestu w gronie rodzinnym. Teksty modlitwy znajdują się na bocznych ołtarzach.
  • Wypominki połączone z różańcem – w listopadzie – codziennie o 17:30.
  • Życzliwe słowa oraz wyrazy wielkiego uznania dla naszej wspólnoty parafialnej przesyła Ks. Proboszcz z Bodzanowa, dziękując tym samy za wsparcie – ofiarę w wysokości 22 475 zł. na budowę nowej świątyni parafialnej.
  • Zapraszamy na recytowaną Mszę św. w rycie trydenckim – przedsoborowym 27 XI o godz. 11:30 w Kościele św. Jakuba na Stradomiu. Przewodniczył Jej będzie kapłan z Bractwa Kapłańskiego Świętego Piotra (FSSP).
  • Wydarzenia kulturalne
    • Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Myślenicach zaprasza dzieci i rodziców na Festiwal Jesieni, czyli bezpłatne spotkania warsztatowe oraz koncerty, które odbędą się w piątek 25 XI w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja.
      • Część warsztatowa od 15:00 – 16:30, koncertowa od 17:00 – 19:00.
      • Udział w warsztatach jest bezpłatny! Serdecznie zapraszamy!
  • Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z Markiem Stoszkiem, Prezesem Polskiego Towarzystwa Historycznego oddział Myślenice. Tematem spotkania będzie Cud nad Rabą -Myśleniczanie na frontach I Wojny Światowej. Spotkanie odbędzie się 21 XI (jutro) o godz.19:00 w Sali Domu Katolickiego.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice uprzejmie informuje mieszkańców, iż w dniach od 21 XI do 31 XII br. będzie można składać wnioski o udzielenie dotacji na wymianę kotłów węglowych na ekonomiczne piece gazowe lub na biomasę. Zachęcamy do udziału w projekcie, którego celem jest ograniczenie lub uniknięcie emisji do atmosfery szkodliwych gazów i pyłów. Wnioski są dostępne w Urzędzie Miasta i Gminy oraz na stronie internetowej miasta.
  • W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach startuje nowa odsłona rekolekcji “Ogień dla nas i całego świata”, które odbędą się 26 listopada o godz. 16:30. Tematem poszczególnych spotkań rekolekcyjnych będą dary Ducha Świętego.
  • Z kalendarium życia Kościoła:
    • Poniedziałek – wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
    • Wtorek – wsp. św. Cecylii dziewicy i męczennicy
    • Czwartek – wsp. św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, prezbitera i Towarzyszy
    • Wtorek – 18:00 – Dziękczynna, z prośbą o Boże bł., opiekę św. Cecylii dla Chóru Parafialnego Laudate Dominum
    • Sobota
      • 8:00 – za zmarłych członków Klubu Inteligencji Katolickiej oraz Kręgu Rodzin
      • 18:00 – w intencji próśb i podziękowań do Matki Bożej Myślenickiej
  • Wszystkim Jubilatom, Solenizantom tego tygodnia, a w szczególności Tym wszystkim, którym patronuje św. Cecylia, patronka muzyki kościelnej, życzymy wielu łask Bożych i radości z wychwalania Pana!