• Pod hasłem ”Wyciągnij rękę do ubogiego” obchodzimy dzisiaj w Kościele ustanowiony przez Ojca Świętego Franciszka, 4. Światowy Dzień Ubogich. Nasza Parafia przez cały rok świadczy pomoc potrzebującym poprzez działania Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom dorosłym i młodzieży, którzy z ogromnym zaangażowaniem służą na co dzień innym,  oraz tym , którzy dbają o to, by nie zabrakło środków koniecznych do wspierania ubogich. W tym trudnym czasie osób potrzebujących pomocy będzie coraz więcej.
  • Zapraszamy do modlitwy za Zmarłych podczas Różańca z wypominkami, dzisiaj o g.17.30, a w tygodniu o g.17.15.
  • Ponieważ nie mogliśmy sprawować liturgicznych modlitw za Zmarłych na cmentarzach 1 i 2 listopada, dlatego zapraszamy do takiej modlitwy z wypominkami w przyszłą niedzielę 22 listopada. Najpierw będzie Msza Święta za Zmarłych, a po niej modlitwy na cmentarzu: na Stradomiu o g.14.15, na Polance o g.15.00.
    • Wtorek: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    • Środa: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    • Czwartek: wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
    • Piątek: wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana
    • Sobota: wspomnienie Ofiarowania NMP
    • Niedziela: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
    • Poniedziałek: g. 18.00 za członków Apostolstwa Chorych w naszej parafii
    • Środa:
      • g.18.00 w intencjach zbiorowych
      • g.18.00 o uzdrowienie i uwolnienie
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
    • Niedziela: g. 8.00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz Boże błogosławieństwo w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy do Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata.
  • W najbliższych dniach wrócimy do spowiadania w konfesjonałach,  z zachowaniem środków ostrożności niezbędnych  w czasie epidemii. Przy każdym konfesjonale będzie dostępny płyn do odkażania. Każdy penitent przed przystąpieniem do spowiedzi powinien zdezynfekować kratkę konfesjonału i przetrzeć ją papierem. Osoby lękające się tej formy spowiedzi, zawsze mogą poprosić kapłana o spowiedź w dotychczasowej formie.
  • W naszej parafii działa grupa modląca się w intencji miłości, pokoju i jedności w rodzinach i na świecie. Bardzo prosimy osoby chcące podjąć się cotygodniowego czuwania o wyznaczonej porze w dzień lub w nocy w swoim domu o zapisanie się na liście, która znajduje się przy Ołtarzu Matki Bożej Różańcowej. Można to czuwanie wspomóc dniem postu, jeżeli zdrowie pozwoli. Nienawiść będziemy gasić miłością, ogniem życzliwości i zgody.
  • Dzisiaj na zakończenie Mszy Świętej  poświęcamy opłatki na stół wigilijny. Od jutra,  do naszych domów i mieszkań,  będą je roznosić Pan kościelny Bogusław i Pan organista Jacek. Ofiary złożone przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za ich posługę w naszym sanktuarium. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
  • W „Gościu Niedzielnym”  przeczytamy o laicyzacji, którą pokazały ostatnie protesty na ulicach.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, bogatego w Bożą łaskę.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Wojciech Jordan, Piotr Jarząbek, Irena Kozioł, Bogusława Figlewicz, Piotr Sikora, Helena Góralik, Mieczysław Piwowarski, Stanisław Gorączko, Marian Nalepa, Maria Kasprzycka, Władysław Szczeciński. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im  wieczne spoczywanie.