• Pod hasłem ”Chrystus dla was stał się ubogim” obchodzimy dzisiaj w Kościele 6 Światowy Dzień Ubogich. Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom dorosłym i młodzieży działającym
    w ramach Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”, którzy przez cały rok z ogromnym zaangażowaniem świadczą pomoc potrzebującym; oraz tym, którzy dbają o to, by nie zabrakło środków koniecznych do wspierania ubogich. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych można będzie złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
  • Przeżywamy także Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym „Solidarni z Ukrainą”.
  • Zapraszamy do modlitwy za Zmarłych podczas Różańca z wypominkami, dzisiaj o 17:30, a w tygodniu o 17:15.
    • Czwartek: wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
    • Piątek: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
    • Sobota: wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy
    • Niedziela: Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
    • Środa:
      • 18:00  w intencjach zbiorowych
      • 18:00  o uzdrowienie i uwolnienie
    • Niedziela: 8:00 w intencji trwałości i świętości  małżeństw oraz Boże błogosławieństwo w rodzinach. Po Mszy Świętej modlitwy.
  • Msza Święta dla Głuchych będzie w piątek o 16:00, a dla Niepełnosprawnych w sobotę o 10:00. Półgodziny wcześniej okazja do spowiedzi.
  • Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie formacyjne w środę o 19:00 w Domu Parafialnym przy ul. 3 Maja 1.
  • Młodzież klas 7 zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do Bierzmowania w piątek o 17:00 w Domu Parafialnym przy ul. 3 Maja 1.
  • Oaza Dzieci Bożych zaprasza dzieci klas 1-6 na spotkanie w sobotę o 11:00 w salce oazowej w Domu Katolickim.
  • Spotkanie Młodych Archidiecezji Krakowskiej  odbędzie się w sobotę 19 listopada w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia i Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie. W programie targi wspólnot, godzina miłosierdzia, konferencja duszpasterza młodzieży, Msza święta i uwielbienie z zespołem “sezon na czereśnie”.  Wyjazd z placu Kilińskiego o 13:00,  powrót ok. 22:00. Zapisy u ks. Pawła Ostwalda lub przez formularz: https://forms.gle/5LEYhJArKwAkVmC5A tylko do jutra.
  • Koncert Patriotyczny zatytułowany “Zostawcie to Polakom” w wykonaniu  Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta I Gminy Myślenice odbędzie się w naszym kościele w przyszłą niedzielę o 16:30. Zapraszamy. Szczegóły na plakacie.
  • Na zakończenie Mszy Świętej poświęcamy opłatki na stół wigilijny, które do naszych domów i mieszkań, będą roznosić kościelny Pan Bogusław i organista Pan Jacek. Ofiary złożone przy tej okazji są częścią wynagrodzenia za ich posługę w naszym Sanktuarium. Prosimy o ich życzliwe przyjęcie.
  • W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy ostatnią już płytę z cyklu Biblia Audio, a na niej Księgi Nowego Testamentu, Apokalipsa św. Jana oraz Listy Apostolskie.
  • Dzisiaj w myślenickim  kinie MUZA  będzie tylko 1 seans najnowszego filmu “Medjugorie” o 11:00. Bilety w cenie 15 zł.  będzie można zakupić przed seansem.
  • Życzymy wszystkim dobrego tygodnia, bogatego w Bożą łaskę.
  • W minionym tygodniu odeszła  do wieczności z naszej parafii: śp. Mieczysława Giedroyć. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.