• Przeżywamy dzisiaj w Kościele w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem „Przywrócić nadzieję”. W tym roku szczególną troską chcemy otoczyć naszych braci w wierze  w Republice Środkowoafrykańskiej.
  • Zapraszamy do modlitwy za Zmarłych podczas Różańca z wypominkami, dzisiaj o g.17.30 a w tygodniu o g.17.15.
    • Poniedziałek: rocznica poświęcenia Bazyliki Lateraneńskiej
    • Wtorek: wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
    • Środa: wspomnienie św. Marcina z Tours
      • Obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dziękując Bogu za dar wolności, módlmy się,  abyśmy umieli z niej mądrze korzystać, by nasze życie społeczne przepełniała miłość i solidarność, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne.
      • Msza Święta w intencji Ojczyzny o g.14.00.
      • Na Mszy Świętej o g.18.00 będziemy się modlić w intencji ks. Marcina Filara z racji imienin.
    • Czwartek: wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
    • Piątek: wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
    • Środa: g.14.00 Dziękczynno-błagalna w intencji Ojczyzny i Narodu oraz o ustanie epidemii od Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice i Przewodniczącego Rady Miasta i Gminy Myślenice
    • Czwartek: g.18.00 za Zmarłych wypominanych
    • Piątek: g.18.00 w intencji
    • Sobota: g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • W związku z nowymi rządowymi obostrzeniami związanymi z epidemią przypominamy, że od wczoraj obowiązują nowe limity ilości osób – 1 osoba na  15 metrów kwadratowych. W naszym kościele może  być obecnych 50 osób, a w kościółku św. Jakuba 20 osób. Prosimy o przestrzeganie tej zasady – miejsca są oznaczone; oraz o zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu. W tym trudnym czasie okazujmy sobie życzliwość i wsparcie, dodając otuchy jedni drugim, modląc się za siebie nawzajem a szczególnie za chorych i wszystkich, którzy im służą i walczą z epidemią.
  • Od poniedziałku wejście na plac kościelny od strony ul. Kilińskiego będzie zamknięte ze względu na remont.
  • W naszej parafii działa grupa modląca się w intencji miłości, pokoju i jedności w rodzinach i na świecie. Bardzo prosimy osoby chcące podjąć się cotygodniowego czuwania o wyznaczonej porze w dzień lub w nocy w swoim domu o zapisanie się na liście, która znajduje się przy Ołtarzu Matki Bożej Różańcowej. Można to czuwanie wspomóc dniem postu, jeżeli zdrowie pozwoli. Nienawiść będziemy gasić miłością, ogniem życzliwości i zgody.
  • Wspólnota młodych dorosłych „Are you ready” zaprasza na konferencję biblijną ks. Marcina i adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy w sobotę o godz. 19:00.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o chaosie informacyjnym utrudniającym dyskusję na temat aborcji eugenicznej.
  • Życzymy radosnego, rodzinnego świętowania naszej narodowej wolności.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Edward Kęsek, Jerzy i Michalina Mazurek, Zofia Zborowska, Jacek Hołuj, Jan Szatan, Kamil Kawka, Czesław Barwiński, Marek Burkat, Stanisław Kasperek. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.