Ogłoszenia – 32. niedziela zwykła (10.11.2019)

• Przeżywamy dzisiaj w Kościele w Polsce XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlitwą i wsparciem obejmijmy naszych cierpiących braci chrześcijan mieszkających w Sudanie.
  • Zapraszamy do modlitwy za Zmarłych podczas Różańca z wypominkami dzisiaj o g.17.30, a w tygodniu o g.17.15.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Marcina z Toures
      • Obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Dziękując Bogu za dar wolności, módlmy się, abyśmy umieli z niej mądrze korzystać, by nasze życie społeczne przepełniała miłość i sprawiedliwość, uczciwość i ofiarność, szacunek dla innych i troska o dobro wspólne.
      • Msza Święta w intencji Ojczyzny o g.14.00. Po Mszy Świętej uroczystości miejskie.
      • Naszą modlitwą obejmijmy w tym dniu ks. Marcina Filara, z racji imienin.
    • Wtorek: wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika
    • Środa: wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna,
      pierwszych męczenników Polski
    • Poniedziałek:
      • g.14.00 Msza Święta w intencji Ojczyzny
      • g.14.00 w 21 rocznicę reaktywacji Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” – o Boże błogosławieństwo dla członków i ich rodzin
    • Czwartek: g.18.00 za Zmarłych wypominanych
    • Piątek: g.18.00 w intencji osób głuchych
    • Sobota:
      • g.10.00 w intencji osób niepełnosprawnych i Apostolstwa Chorych
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Jak co roku rozpoczęły się wykłady na Studium Apostolstwa Świeckich. Zachęcamy do uczestnictwa, które służy pogłębieniu wiedzy religijnej i umocnieniu w wierze.
  • Grupa Misterium zaprasza 17 listopada na ostatnie dwa spektakle „Zmiany”. Spektakl o g.18.15 będzie tłumaczony na polski język migowy. Rezerwacja biletów telefoniczna i mailowa. Szczegóły na plakatach i stronie parafii.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych, zgodnie z prośbą Ks. Arcybiskupa, zbieramy ofiary do puszek na rzecz organizacji Światowego Dnia Ubogich i pomocy ludziom potrzebującym.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o ludziach, którym zawdzięczamy niepodległość i konkretny kształt naszej Ojczyzny oraz o współczesnych męczennikach za wiarę. Jest też nasze diecezjalne pismo „ChiT” poświęcone wielkiej tajemnicy naszej wiary, jaką jest Eucharystia oraz „Źródło”.
  • Życzymy radosnego, rodzinnego i społecznego świętowania naszej wolności.
  • W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej parafii: śp. Marianna Filipiec, śp. Julia Szymska. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.