• Dzisiaj, gdy obchodzimy rocznicę poświęcenia kościoła, dziękujemy Bogu za nasze świątynie, obejmujemy modlitwą ich budowniczych, fundatorów, pokolenia ludzi, którzy tutaj się modlili. Z wdzięcznością myślimy o tych, którzy obecnie troszczą się o ich utrzymanie i piękny wygląd, by były godnym miejscem przebywania Boga pośród nas.
  • Nabożeństwo Różańcowe 17:30.
    • Poniedziałek: UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.
      • Mszę Święte w kościele będą tak jak niedzielę, nie będzie tylko Mszy Świętej o 14:00, a w kościółku św. Jakuba o 7:30, 10:00.
      • Zapraszamy na procesję z modlitwami za Zmarłych na cmentarzu na Stradomiu i na Polance o 14:00. Po procesji ok. 15:00 zostaną odprawione Msze Święte w kościółku św. Jakuba i w kaplicy cmentarnej na Polance za wszystkich Zmarłych. Zaś o 20:00, na cmentarzu na Stradomiu Młodzież Oazowa poprowadzi Różaniec za Zmarłych.
    • Wtorek: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych / Dzień Zaduszny /
      • Msze Święte w kościele będą o 6:30, 8.00, 9:00, 10:00, 16:00, 17:00, 18:00;
      • w kościółku św. Jakuba o 14:15 z procesją wokół świątyni i modlitwami za Zmarłych,
      • a w kaplicy cmentarnej na Polance o g.16.30.
      • W te dni możemy nieść pomoc naszym Zmarłym przez zyskiwanie i ofiarowanie za nich odpustów. Również w bieżącym roku, Penitencjaria Apostolska postanowiła, że w aktualnych okolicznościach spowodowanych pandemią COVID-19, odpusty zupełne dla Zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad wybierając dowolne osiem dni. Zyskujemy jeden odpust w ciągu dnia i ofiarujemy go za jednego Zmarłego. Szczegóły na stronie internetowej parafii.
      • Różaniec za Zmarłych połączony z wypominkami przez cały listopad o 17:15. Zapraszamy do tej modlitwy.
      • Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej dzisiaj i jutro po każdej Mszy Świętej; oraz w zakrystii kościółka św. Jakuba i w kaplicy cmentarnej na Polance od 9:00 do 16:00.
    • Czwartek: wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
      • Naszą wdzięczną modlitwą obejmijmy ks. prałata Karola Jarosza, w dniu Jego imienin. Msza Święta w intencji Solenizanta o 8.00.
    • Środa: 8:00 w intencji trwałości i świętości małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach; po Mszy Świętej modlitwy w tych intencjach.
    • I czwartek: 18:00 o Boże bł. dla dobroczyńców i wolontariuszy „Betanii”.
    • I piątek: 16:00 w intencji Dzieci z klas 4, Rodziców i Nauczycieli
    • I sobota: 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  • Zapraszamy na modlitwę uwielbienia, którą poprowadzi Wspólnota „Nazaret” w środę o 19:30.
  • W I czwartek miesiąca Godzina Święta po Mszy Świętej wieczornej do 20:00 – zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w ciszy.
  • Młodzież zapraszamy na spotkanie z cyklu “Młody piątek“. O 19:00 konferencja ks. Krzysztofa Rusnaka – “Jak zrozumieć liturgię?”; po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, o 20:00 Msza Święta.
  • Spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30. Dodatkowo w I czwartek i I piątek od 15:00.
  • Msza Święta dla dzieci w I piątek o 16:00.
  • Chorych odwiedzimy w domach z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii.
  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę Świętą do kościółka św. Jakuba w przyszłą niedzielę o 13:00. Po Mszy Świętej spotkanie rodziców.
  • Zmiana Tajemnic Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 14:00.
  • W minioną niedzielę podczas akcji “Herbata dla misji” dzieci i młodzież zebrali 8.230,75 zł. Cała kwota zostanie przekazana misjonarzom. Bóg zapłać ofiarodawcom.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o Litanii do Wszystkich Świętych – kim były osoby o egzotycznych imionach, których wstawiennictwa wzywamy.
  • Piękny kalendarz na przyszły rok z fotografiami z naszego Sanktuarium, można nabyć w zakrystii.
  • W nadchodzącym tygodniu życzymy obfitości Bożej łaski uzdalniającej do refleksji nad prawdziwym sensem ludzkiego życia.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Adam Grabowski, śp. Bogumiła Wątorek, śp. Marian Chmiel. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.