• Dzisiaj przeżywamy w Kościele Niedzielę Misyjną pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” – rozpoczyna ona Tydzień Misyjny, podczas którego jesteśmy zaproszeni do zwiększenia naszego zaangażowanie w to najważniejsze zadanie Kościoła, jakim jest troska o wszystkich ludzi na świecie, którzy nie mieli szansy doświadczyć miłości Boga. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podst. nr 2 po Mszach Świętych obdarowują „herbatką misyjną” i „niebiańskimi słodkościami”. Przy tej okazji można złożyć ofiarę na misje.
  • Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o 17:30, a w dni powszednie o 17:15.
    • Wtorek: wspomnienie bł. Celiny Borzęckiej, zakonnicy
    • Czwartek: święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
      • Modlitwą obejmijmy ks. Tadeusza Kęska, w dniu imienin.
    • Niedziela: Rocznica Poświęcenia Kościoła
  • W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych, zapraszamy całe rodziny – dzieci i dorosłych – na Korowód Świętych w piątek. Spotykamy się o 17:00 w kościele parafialnym, gdzie obejrzymy krótkie przedstawienie w wykonaniu Grupy „Misterium”, odmówimy różaniec, a następnie ruszymy w uroczystym korowodzie ulicami naszej parafii do kościółka św. Jakuba. Zachęcamy do przebrania się za świętych oraz wzięcia lampionów. Przygotowanie do korowodu jest okazją do przybliżenia dzieciom postaci świętych patronów, jako osób wartych naśladowania, a także rozmów o świętości jako powołaniu każdego z nas.
  • Zbliżają się dni szczególnej pamięci i modlitwy za Zmarłych. Możemy Im nieść pomoc przez zyskiwanie i ofiarowanie za nich odpustów. By je móc zyskać trzeba być w stanie łaski uświęcającej. Zachęcamy więc do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie od 6:30 do 8:30 i po południu od 17:00 do 18:30. Dodatkowo w piątek od 15:00, oraz w sobotę od 6:30 do 10:00 i od 16:00. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni.
  • Na wypominki przyjmujemy w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania, a dzisiaj i w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej. Dodatkowo w sobotę i przyszłą niedzielę w zakrystii kościółka św. Jakuba oraz w kaplicy cmentarnej na Polance od 9:00 do 16:00.
  • Za zmarłych będziemy się modlić w miesiącu listopadzie odmawiając różaniec połączony z wypominkami o 17:15. Przez cały rok w każdy czwartek, wypominamy zmarłych zgłoszonych na wypominki całoroczne modląc się Koronką do Bożego Miłosierdzia, a w każdy drugi czwartek miesiąca sprawujemy za Nich Mszę Świętą.
  • Robiąc porządki na cmentarzu śmieci wyrzucajmy w miejscach do tego przeznaczonych.
  • Oaza Ruchu Światło-Życie naszej parafii obchodzi w tym roku 30-lecie swojego istnienia. Serdecznie zaprasza na wspólne świętowanie w sobotę 13 listopada: szczególnie tych wszystkich, którzy współtworzyli Wspólnotę na przestrzeni lat, także członków grup parafialnych oraz wszystkich zainteresowanych. Całość obchodów rozpocznie uroczysta Eucharystia o 16:00 w naszym kościele. Po niej w Domu Parafialnym wspólne radowanie się spotkaniem oraz wspomnienia związane ze Wspólnotą.
  • Klub Inteligencji Katolickiej oraz Parafia serdecznie dziękuje Burmistrzowi Miasta i Gminy, Staroście Powiatowemu oraz tym wszystkim, którzy przyczynili się do przebiegu 28 Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej w naszym mieście. Wyrazy wdzięczności również dla Ofiarodawców i Młodzież kwestującej na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia – zebrano 13.050,00 zł.
  • Przygotowaliśmy piękny kalendarz na przyszły rok z fotografiami z naszego Sanktuarium. Można go nabyć dzisiaj po Mszach Świętych w sklepiku na placu kościelnym. Jest tam również książka – wspomnienie o ks. kardynale Franciszku Macharskim.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o papieżu Janie Pawle I, który niebawem zostanie beatyfikowany; o tym, że trzeba przestrzegać przepisów liturgicznych, uznając równocześnie, że one się zmieniają, oraz na czym polegała niedawna awaria Facebooka. Dla dzieci jest „Mały Gość Niedzielny”, a w nim ciekawy komiks.
  • Zaszła zmiana na stanowisku organisty w kościółku św. Jakuba. Dziękujemy za dotychczasową posługę Panu Mariuszowi Turale. Teraz funkcje tę będzie pełnił Pan Adam Dobek.
  • W nadchodzącym tygodniu wszystkim życzymy opieki świętych i błogosławionych patronów oraz radości w dążeniu do świętości.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii: śp. Janusz Góralik. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Mu wieczne spoczywanie.
  • Ogłoszenie niekościelne:
    • Film „Święci z Doliny Niniwy” Witolda Gadowskiego, o życiu chrześcijan i jezydów zasiedlających tereny północnego Iraku – OPOWIEŚĆ O TYM JAK NIE UTRACIĆ NADZIEI I WIARY MIMO DOŚWIADCZENIA PIEKŁA NA ZIEMI, będzie można zobaczyć w środę o 19:00 w Domu Katolickim przy ul. 3 Maja. Po projekcji spotkanie z autorem. Zaprasza Klub Gazety Polskiej – organizator.