• Dzisiejszą niedzielę  papież Franciszek ustanowił  jako Niedzielę Słowa Bożego. Zachęca nas byśmy karmili się Słowem Bożym i coraz głębiej go odkrywali.  Wskazuje na Matkę Bożą jako wzór odczytywania i życia Słowem Bożym.
  • Nieszpory o g.17.30.
    • Wtorek: wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, kapłana i dra Kościoła
    • Piątek: wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana
    • Niedziela: Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej)
      • Na każdej Mszy Świętej poświęcenie świec – gromnic.
      • W tym dni przypada XXIV Dzień Życia Konsekrowanego – składka przeznaczona jest  na zakony kontemplacyjne.
    • Poniedziałek: g.  6.30  śp. ks. prałat Stefan Kubień – 1 rocz. śmierci
    • I sobota m.: g.  8:00 Msza Święta wynagradzająca Bogu za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP.
  • W ramach przygotowania do 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w  sobotę, kolejna  już  Nowenna pod hasłem „Jan Paweł II – duchowość maryjna  w życiu konsekrowanym”. Rozpoczniemy ją o g.17.30 podziękowaniami i prośbami do Matki Bożej Pani Myślenickiej. Następnie Msza Święta z kazaniem  ks. Jana Sypki i uczczenie relikwii św. Jana Pawła II.
  • Msza Święta w rycie trydenckim w pierwszą sobotę miesiąca w Kaplicy Matki Bożej o godz. 19.15.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego  w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o g.14.00 połączona ze spotkanie opłatkowym  członkiń Róż Różańcowych w Domu Katolickim.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną wyjątkowo nie w pierwszą  lecz w drugą  sobotę miesiąca 8 lutego. Zapisujemy ich w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
  • Parafia oraz Klub Inteligencji Katolickiej serdecznie dziękują Paniom, które prowadziły sklepik z dewocjonaliami i prasą katolicką „Ars Catholica” przy ul. ks. Piotra Skargi za wieloletnią pracę: P. Marii Cichoń za 26 lat; P. Helenie Krygier za 22 lata; P. Stefanii Ładzińskiej za 17 lat. Wspominamy też z wdzięcznością Panie, które już odeszły do wieczności:  P. Annę Uchacz, pomysłodawczynię i założycielkę sklepu, P. Felicję Syrek i P. Zofię Kosińską. W styczniu zmienia się osoba prowadząca sklep, który nadal pozostanie sklepem z dewocjonaliami.
  • Koło Przyjaciół Radia Maryja informuje, że ofiary na Radio Maryja będą teraz przyjmowane w lokalu KIK-u , w Domu Katechetycznym  przy  ul. ks. Piotra Skargi 4,  we wtorki i piątki w godzinach od 8.00 do 12.00.
  • Bóg zapłać wszystkim, którzy w minioną niedzielę wsparli misje kwotą 4.628,00zł,  podczas kolędowania dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.
  • Wspólnota „Nazaret” organizuje pielgrzymkę do Medjugorie oraz sanktuariów Bośni Hercegowiny i Chorwacji od 24 kwietnia do 3 maja. Informacje o zapisach i szczegóły na plakatach.
  • Polecamy  prasę katolicką.  W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o inicjatywie papieża Franciszka dotyczącej ustanowienia Niedzieli Słowa Bożego. Jest też „Źródło”.
  • Dzieciom i młodzieży na czas ferii zimowych życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku,  a wszystkim Bożego błogosławieństwa na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odeszli  do wieczności z naszej parafii: śp. Dorota Paciorek, śp. Anna Uchacz, śp. Maria Kozyra, śp. Czesława Podoba. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.