• Dzisiejsza Ewangelia po raz kolejny wzywa nas do nawrócenia i przemiany życia. Podejmując ten wysiłek dzieci Szkół Podstawowych Mszą św. o godz.11:00 rozpoczynają swoje rekolekcje.
    • Jutro i we wtorek
      • na godz. 10:00 zapraszamy dzieci z klasy 0,
      • na godz.11:00 klasy I. II, III,
      • na godz.12:00 klasy IV, V, VI
    • W środę na zakończenie rekolekcji Msze św:
      • godz. 10:00 dla dzieci klas 0,
      • godz. 11:00 dla dzieci klas I. II, III,
      • godz. 12:00 spowiedź klas IV, V, VI i o godz. 12:30 Msza św.
    • Program rekolekcji jest wywieszony na plakatach i zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  • W okresie Wielkiego Postu w przemianie życia pomagają nam nabożeństwa.
    • Dziś Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.17:00,
    • W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej:
      • dla dzieci po Mszy św. pierwszopiątkowej o godz.16:00,
      • dla młodzieży o godz. 19:00,
      • dla dorosłych o godz. 17:30.
  • Klub Gazety Polskiej zaprasza na spotkanie z pracownikiem naukowym IPN Witoldem Bagieńskim, jutro o godz. 19:00 w Sali Domu Katolickiego.
  • Osoby objęte pomocą Parafialnego Zespołu Caritas, pragnące otrzymać paczkę z żywnością z Wielkiej Soboty prosimy o zapisanie się we wtorek w “Betanii”.
  • Spotkanie Rady Parafialnej w czwartek o godz. 19:30 na plebani.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Możliwość skorzystania ze spowiedzi w tygodniu na Mszach św. oraz w piątek od godz. 15:00 /z przerwą od godz. 16:30 – 17:00/.
  • W piątek przypada również święto św. Kazimierza, patrona archidiecezji krakowskiej.
  • Z posługą sakramentalną odwiedzimy chorych i starszych w domach w sobotę od godz. 9:00. Prosimy o ich zgłoszenie w zakrystii, kancelarii lub telefonicznie.
  • Również w sobotę o godz. 17:15 zmiana tajemnic różańca.
  • Ze względu na duże zainteresowanie tegorocznym Misterium Męki Pańskiej – Misterium Wojennym, pragniemy poinformować, że będzie czwarty dodatkowy i ostatni spektakl w sobotę 12.03 o godz. 18:30. Rezerwacja wejściówek tylko telefonicznie. Numer telefonu na plakatach, ulotkach i stronie internetowej. Osoby posiadające wejściówki na pozostałe spektakle prosimy, o ducha odpowiedzialności, by ewentualne zwroty dokonywać jak najszybciej do KIK-u, bądź w zakrystii, a nie na parę minut przed spektaklem.
  • Osoby rozliczające się z Urzędem Skarbowym zachęcamy do przekazania 1% podatku na rzecz Caritas.
    • Potrzebujących pomocy w wypełnieniu PIT-u zapraszamy do Betanii.
    • Terminy dyżurów wolontariuszy na plakatach i stronie internetowej parafii.
    • Prosimy o zabranie ze sobą PIT-u z 2014 r., co pozwoli przyspieszyć wypłatę zwrotu.
    • Ulotki dla samodzielnych z numerem KRS leżą przy kaplicy Matki Bożej.
  • Do czwartku 3 marca w kinie MUZA w MOKiS o godz. 17:30 wyświetlany jest film “Cierń Boga”. Męka Chrystusa widziana oczami Apostołów. Serdecznie polecamy.
  • Z intencji Mszalnych:
    • W intencji Ojczyzny i wszystkich, którzy zginęli w obronie jej wolności w latach 1944 – 1956 – we wtorek o godz. 18:00
    • O trwałość i świętość małżeństw oraz o bł. Boże w rodzinach – w środę o godz. 18:00, a o godz. 17:15 różaniec w tej intencji. Nowenna godz. 17:45.
    • O błogosławieństwo Boże dla Dobroczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania” w czwartek o godz. 18:00.
    • Wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny – w sobotę o godz. 8:00.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.