• Rozpoczynamy dzisiaj w Kościele w Polsce XI Tydzień Biblijny pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego”. Jego przeżywanie niech nam pomoże w odkrywaniu wartości Słowa Bożego i kształtowaniu swojego życia w jego świetle.
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego dziś po Mszy Świętej o g.14:00.
  • Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe o godzinie 17.30 w Sanktuarium, jak również zachęcamy do uczestnictwa w majówce przy kapliczce, w miejscu dawnego domu Marcina Grabyszy do 8 maja o godzinie 19.30.
    • Poniedziałek: święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
    • Środa: uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika, głównego
      patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej
    • Czwartek:
      • o g. 8:00 w intencji żyjących i zmarłych członkiń Róży Różańcowej p.w. Matki Bożej Gwiazdy Zarannej
      • o g. 18:00 za Zmarłych wypominanych
    • Piątek: o g.18.00 w intencji Grupy Misterium i ich rodzin o błogosławieństwo Boże
    • Sobota:
      • o g.10:00 Msza Święta Apostolatu Świeckich
      • o g.18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • W ramach Jubileuszu Koronacji Łaskami Słynącego Obrazu Matki Bożej w najbliższą sobotę organizujemy wraz z Diecezjalnym Duszpasterstwem Młodzieży „Majówkę dla młodych”. Zapraszamy na nią wszystkich przygotowujących się do sakramentu bierzmowania jak i tych, którzy już sakrament dojrzałości chrześcijańskiej przyjęli. W programie:
    • Rozpoczęcie o g. 9:30, przed południowe warsztaty: muzyczne, kreatywnego myślenia, sportowe, taneczne oraz medialne. Zapisy na warsztaty za pomocą formularza, który zamieszczony jest na stronie internetowej Parafii. Ilość miejsc jest ograniczona.
    • O g.13:00 zapraszamy młodzież do ogrodu plebańskiego na ciepły poczęstunek ze strażackiego kotła.
    • O g.14:30 w kościele wspólna modlitwa, adoracja Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.
    • O g.15:30 uroczysta Msza Święta z Biskupem Januszem Mastalskim. Po Mszy Świętej dalszą część będziemy przeżywać na myślenickim Rynku.
    • O g.17:00 spotkanie niespodzianka, a po nim od g.18:00 „Wielki Koncert Ewangelizacyjny” w wykonaniu zespołów : Wyrwani z Niewoli, TAU oraz Ks. Bartczaka. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Parafii.
  • Kandydatów do bierzmowania z klas 3 Gimnazjum zapraszamy na Mszę Świętą i spotkanie we wtorek o godzinie 18:00.
  • Kandydaci do bierzmowania z klas ósmych spotykają się na próbie w czwartek o 18:30 w kościele, po niej o 19:00 zostanie odprawiona Msza Święta, na którą zapraszamy kandydatów i ich rodziców. Podczas specjalnej celebracji rodzice nałożą swoim dzieciom poświęcone krzyże jako znak przynależności do Chrystusa i Jego Kościoła.
  • Jak co roku serdecznie zapraszamy na wyjazd na spotkanie młodych “Lednica 2000”. Wyjazd w piątek 31 maja o godzinie 7:30, powrót w niedzielę 2 czerwca przed południem. W programie wizyta we Wrocławiu, Licheniu, Gnieźnie i Częstochowie. Szczegółowe informacje u ks. Marcina, zapisy przez formularz na stronie internetowej parafii.
  • Ofiary na kamienną figurę św. Józefa – wotum wdzięczności Parafian dla Matki Bożej z racji Jubileuszu – można składać przez cały miesiąc maj w Jej kaplicy, do specjalnie przygotowanej skarbony.
  • Ochotnicza Straż Pożarna przeprowadza dziś uliczną zbiórkę.
  • Życzymy wszystkim trwania w radości płynącej ze Zmartwychwstania Chrystusa i opieki Matki Bożej w Jej pięknym miesiącu.