• Rozpoczynamy 14. Tydzień Biblijny, pod hasłem: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”.  Chcemy szczególnie dziękować Bogu za sakrament Eucharystii i wynikające z niego posłannictwo do dawania świadectwa o zmartwychwstaniu Chrystusa.
    W ramach Narodowego Czytania Pisma Świętego sięgniemy w ciągu tygodnia, przed nabożeństwem majowym, do Ewangelii według św. Łukasza.
  • Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj, który poświęcony jest Matce Najświętszej. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w kościele codziennie o 17:30. Zachęcamy także do śpiewania Litanii Loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach i w domach rodzinnych. Zadbajmy o piękny wystrój kapliczek i krzyży.
    • Wtorek
      • Uroczystość NMP Królowej Polski, głównej Patronki Polski
      • Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym.
      • Msza Święta o  9:30  na Rynku Myślenickim jako dziękczynno-błagalna w intencji Mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice – intencja od Burmistrza i Przewodniczącego Rady M i G Myślenice.
    • Środa
      • wspomnienie św. Floriana, męczennika, patrona strażaków
      • Msza Święta o Boże  błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej dla Strażaków z OSP Śródmieście, OSP Dolne Przedmieście i Państwowej Straży Pożarnej oraz ich Rodzin o 18:00 – zapraszamy
    • I czwartek: wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana
    • I piątek: święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba
    • Niedziela: Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby w Kościele, a w Krakowie tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława biskupa i męczennika z Wawelu na Skałkę.
    • Środa: 8:00 o trwałość, świętość i jedność małżeństw i Boże błogosławieństwo w rodzinach – po Mszy Świętej modlitwy w tej intencji
    • I czwartek: 18:00 w intencji Dobroczyńców i Wolontariuszy „Betanii”
    • I piątek: 16:00 w intencji dzieci z klas IV, ich rodziców i nauczycieli
    • I sobota: 8:00 wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu NMP
  • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego we wtorek po Mszy Świętej o 14:00.
  • Modlitwa uwielbienia prowadzona przez Wspólnotę „Nazaret” w środę o 19:30.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadamy codziennie od 6:30  do 8:30 oraz od 17:00 do 18:30, a w czwartek i w piątek dodatkowo od 15:00. W piątek Msza Święta dla dzieci o 16:00.
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek po Mszy wieczornej do 20:00.
  • Zapraszamy na kolejne spotkanie młodzieży z cyklu Młody Piątek. O 19:00 konferencja ks. Marcina Jakubiaka  „O Bogu bogatym w miłosierdzie”. Po konferencji adoracja, o 20:00 Msza Święta.
  • Nadal trwa modlitwa adoracyjna w intencji pokoju w nocy z piątku na sobotę przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Rozpoczęcie w piątek po Mszy Świętej o 18:00.
  • Rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym przy ul. 3 Maja w piątek o 19:00.
  • Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w sobotę od 9:00 – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  • Ks. bp Damian Muskus udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży klas ósmych w sobotę o 10:00. Polecamy tych młodych Waszej modlitwie. Spowiedź dla kandydatów do Bierzmowania, świadków i rodzin we czwartek od 15:00. A na Mszy Świętej o 18:00 obrzęd wręczenia krzyża młodzieży przez rodziców.
  • W tym roku przypada 389 rocznica cudownych wydarzeń  przy Obrazie Matki Bożej Pani Myślenickiej,  które działy się  w domu Marcina Grabyszy w Górnej Wsi koło Myślenic, w dniach od 1 do 8 maja 1633r. Po nich Wizerunek został przeniesiony do kościoła  Narodzenia NMP. Na pamiątkę tych wydarzeń organizujemy w sobotę 7 maja:
    • o 19:00 –  Nabożeństwo Majowe przy kapliczce na ul. 3 Maja 74 w miejscu dawnego domu Marcina Grabyszy
    • 19:20 –  procesja z Obrazem Matki Bożej Pani Myślenickiej do kościoła p.w. Narodzenia NMP  /ul. 3 Maja, ,  ul. Jana Kilińskiego, ul. Królowej Jadwigi/
    • 20:00 –  Msza Święta przy ołtarzu polowym Apel Maryjny
    • Do udziału w tej uroczystości zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Najświętszej z Myślenic i okolicy, zapraszamy również Ukraińców przebywających na Ziemi Myślenickiej. Będziemy się szczególnie modlić o pokój na świecie i w Ukrainie oraz o bezpieczeństwo dla naszej Ojczyzny.
  • Nasz parafia organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci nad morze do Jastarni w dniach od 5 do 13 sierpnia. Więcej informacji i zapisy u ks. Pawła.
  • Składka w przyszłą niedziele na cele inwestycyjne naszej parafii.
  • 8 Maja zostanie przeprowadzona zbiórka uliczna na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice Śródmieście.
  • W „Gościu Niedzielny” przeczytamy o nabożeństwie majowym – kto i kiedy go wymyślił i dlaczego odprawiamy je w maju.
  • W tym maryjnym miesiącu życzymy  Wam szczególnej opieki Matki Bożej Pani Myślenickiej.
  • W minionym tygodniu odeszli   do wieczności: śp. Barbara Szlaga, śp. Ryszard Kalisz, śp. Danuta Jaworska. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Im wieczne spoczywanie.