• Zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj o 17:30, a w dni powszednie o 17:15.
    • Poniedziałek: święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby Zdrowia
      • Lekarzom, pielęgniarkom i wszystkim pracownikom Służby Zdrowia, życzymy Bożej opieki, sił i zdrowia zapraszając na Różaniec o 17:15 w ich intencji
    • Wtorek: wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, kapłana
    • Środa: święto św. Jana Kantego, kapłana, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
    • Piątek: Uroczystość św. Jana Pawła II, papieża, patrona Województwa Małopolskiego
    • Sobota: wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa
    • Niedziela: rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podst. nr 2 po Mszach Świętych będą obdarowywać „herbatką misyjną” i „niebiańskimi słodkościami”. Przy tej okazji można będzie wesprzeć ofiarą misje.
    • Wtorek: 8:00 o Boże bł. dla Członków Solidarności i ich Rodzin za wstawiennictwem bł. ks. Jerzego Popiełuszki w 37 rocznicę męczeńskiej śmierci
    • Środa: 18:00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota:
      • 13:00 o Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Strażaków OSP Dln. Przedmieście z okazji poświęcenia nowego wozu strażackiego
      • 18:00 w intencji próśb i podziękowań do MB Pani Myślenickiej
  • W poniedziałek 18 października dzieci z całego świata będą modlić się różańcem w intencji jedności i pokoju. Zachęcamy wszystkie dzieci z naszej parafii wraz z rodzicami do włączenia się w 16. kampanię modlitewną „Milion dzieci modli się na różańcu“.
  • Zbliża się czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Będziemy ich również polecać w modlitwie zwanej wypominkami. W kancelarii parafialnej przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe, a w przyszłą niedzielę również po każdej Mszy Świętej. Kartki, na których wypisujemy czytelnie ich imiona i nazwiska można zabrać z ołtarzy bocznych.
  • Podczas przeprowadzonej w sklepach zbiórki żywności zebrano 4140 kg. produktów oraz 10.500,00 zł. Wyrażamy wdzięczność wszystkim Ofiarodawcom, Zespołowi Charytatywnemu ”Betania” oraz licznym Wolontariuszom. Chętnych do pomocy drugiemu człowiekowi zapraszamy na spotkanie w czwartek 21 października o 19:00 do Betanii przy ulicy 3 Maja 1.
  • W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o świętych nauczycielach, świadectwo dziennikarza, który z islamu nawrócił się na katolicyzm, oraz o tegorocznych noblistach.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, optymizmu i pokoju serca na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odeszły do wieczności z naszej parafii: śp. Marta Żuk, śp. Zofia Śliwa. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.