• Zapraszamy na  Nabożeństwo Różańcowe dzisiaj  o g.17.30, a w dni powszednie o g.17.15.
    • Poniedziałek: wspomnienie bł. Jana Beyzyma, kapłana
    • Wtorek: wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana
    • Środa: wspomnienie św. Małgorzaty Marii Alacoque, zakonnicy
    • Czwartek: wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
    • Piątek: wspomnienie  św. Jadwigi Śląskiej
    • Sobota: wspomnienie  św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  • We wtorek wieczorem zapraszamy na  ostatnie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie:
    • o g.17.15 spotkanie dla dzieci,
    • o g.18.00 Msza Święta,
    • o g.19.00 Różaniec prowadzony przez młodzież,
    • o g.20.00 Msza Święta z procesją maryjną.
  • W tym dniu obejmijmy modlitwą ks. Edwarda Kapustę, który  obchodzi imieniny.
  • Od 13 do 21 października po Mszy Świętej  o g. 8.00 będzie trwała nowenna za przyczyną św. Jana Pawła II w intencji obrony życia nienarodzonych – zapraszamy.
  • Nauczycieli i pracowników szkół zapraszamy z okazji Dnia Edukacji Narodowej w czwartek o g.17.15 na Różaniec i Mszę Świętą w ich intencji.
  • Lekarzy, pielęgniarki i pracowników służby zdrowia, z racji dnia ich Patrona – św. Łukasza,  zapraszamy na Mszę Świętą w ich intencji w przyszłą niedzielę o g.14.00.
  • Zbliża się czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Będziemy ich również polecać w modlitwie zwanej wypominkami. Od poniedziałku, w kancelarii parafialnej, przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Kartki, na których wypisujemy czytelnie ich  imiona i nazwiska można zabrać z ołtarzy bocznych.
  • W ramach rozpoczynającego się dzisiaj  XXVII Tygodnia  Kultury Chrześcijańskiej w czwartek po Mszy Świętej o g.18.00 ks. dr Marek Kościelniak wygłosi prelekcję pt. “Świętego Jana Pawła II historyczne inspiracje dla teraźniejszości i przyszłości”. Piątkowy występ Orkiestry Filharmonicznej został odwołany z przyczyn od nas niezależnych.
  • Rodzice  Hani Grzechackiej wyrażają wdzięczność wszystkim, którzy wsparli jej leczenie kwotą 14.574,00 zł., 10 dolarów i 50 eurocentów.
  • Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest film na DVD „Ziemia Maryi” – piękny obraz o Matce Jezusa , który poruszy każdego widza.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, zdrowia i ufności w Bożą Opatrzność.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Janina Sarnacka,  śp. Kazimierz Kiszka, śp. Maria Szymańska – Socha, śp. Cecylia Ostafin. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.