• W dzisiejszą niedzielę przeżywamy XV Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Refleksją przybliżamy sobie papieskie nauczanie i modlimy się za wszystkie rodziny.
    • Przed kościołem zbierane są datki na fundusz stypendialny Fundacji “Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  • Po południu nabożeństwo różańcowe o godz. 17:30.
    • W tygodniu różaniec o godz. 17:15
    • We wtorek, 13.10.2015 (z racji Fatimy) różaniec o godz. 19:00.
  • Dziś o godz. 19:00 w naszym sanktuarium Koncert Pieśni Maryjnych – wspólny występ chórów Laudate Dominum i Hura w programie „Myślenicka Pani, Tobie dziś śpiewamy”.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    • we wtorek – wspomnienie św. Honorata Koźmińskiego, kapłana
    • w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
    • w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • W naszym mieście rozpoczyna się XXII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem „ Rodzina Bogiem silna”. Zachęcamy do uczestnictwa w wartościowych programach. Szczegóły na plakatach i programach dostępnych na bocznych ołtarzach.
  • Do Biura Światowych Dni Młodzieży zapraszamy w każdą niedzielę od godz. 9:00 do 12:00 przy ul. K. P. Skargi.
  • We wtorek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie:
    • godz. 18:00 – Msza św. z kazaniem
    • godz. 19:00 – Różaniec Fatimski
    • godz. 20:00 – Msza św. z kazaniem a po niej procesja Cudownego Obrazu
    • godz. 21:30 – Czuwanie młodzieży w kaplicy Matki Bożej
    • W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Edward Kapusta. Już dziś życzymy księdzu solenizantowi wielu łask od Chrystusa Najwyższego Kapłana, opieki Matki Bożej i radości kapłańskiej posługi pośród nas. Msza św. w intencji ks. Edwarda na Fatimie o godz. 20:00.
  • Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Na stoliku przy kaplicy Matki Bożej są wystawione kartki, prosimy o ich zabranie i wypisanie na nich zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu Miłosierdziu
  • Polecamy: Grupa Misterium zaprasza na najbliższe spektakle o bł. Chiarze Badano pt. „Jasne Światło dziś i w przyszłą niedzielę o godz:15:15 i 17:30 oraz w piątek o godz. 19:00.
  • Wspólnota Odnowy organizuje koncert zespołu FISHECLECTIC, (czyt. Fiszeklektik) sobotę w Domu Katolickim godz. 19:00. Grupa w swojej twórczości porusza temat bliskiej relacji człowieka z Bogiem, z Jezusem.
  • Wejściówki na spektakle i koncert do odbioru w zakrystii, a w tygodniu w kiosku KIK-u.
  • Klub Gazety Polskiej zaprasza w piątek o godz. 18:30 do Sali Cechu Rzemiosł Różnych na spotkanie z dziennikarzem Wojciechem Sumlińskim autorem m.in. książki o śmierci ks. Jerzego Popiełuszki „Lobotomia 3.0 – Trzydzieści lat holocaustu prawdy o Jego śmierci”.
  • Klub Inteligencji Katolickiej organizuje jednodniową pielgrzymkę w sobotę do Sanktuariów: Matki Bożej w Dębowcu, św. Jana w Dukli i św. Andrzeja Boboli w Strachocinie.
  • Orkiestra „ Concertino” zaprasza na koncert 18 października o godz. 17:00 w MOKiS.
  • W przyszłą niedzielę gościć będziemy w naszej parafii O. Roberta Witalij z Ukrainy, który będzie głosił kazania i po mszach zbierał datki na pomoc Kościołowi na Ukrainie.
  • Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice przypomina o weryfikacji dokonanych opłat uwzględniających nowe stawki za wywóz odpadów komunalnych.
  • Z intencji Mszalnych:
    • Msza św. jubileuszowa w 70 rocznicę istnienia Zespołu Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Myślenicach – w środę o godz. 9:30
    • Msza św. jubileuszowa w 20 rocznicę istnienia Prywatnych Szkół Państwa Osińskich – w czwartek o godz. 12:00.
    • Msza św. inaugurująca nowy Rok Akademicki Staropolskiej Szkoły Wyższej w Myślenicach – w sobotę o godz. 12:00.
  • Wszystkim błogosławionej niedzieli, dobrego tygodnia, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom oświaty życzymy radości, cierpliwości i światła Ducha Świętego w kształtowaniu przyszłego pokolenia..