• Dziś o g. 17.00 odprawimy procesję różańcową do 5 ołtarzy. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Różańcowej, szczególnie Róże Różańcowe modlące się w naszej parafii.
  • Zmiana tajemnic różańcowych o g. 16.30.
  • Dzisiaj również odpust ku czci św. Franciszka z Asyżu na Zarabiu.
  • Nabożeństwa Różańcowe
    • w dni powszednie o g.17.15
    • w niedziele o g.17.30.
    • Poniedziałek: wspomnienie MB Różańcowej
    • Środa: święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
    • W niedzielę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które poprowadzi ks. Marek Gilski, porządek nabożeństwa:
      • g.18.00 Msza Święta z kazaniem
      • g.19.00 Różaniec Fatimski
      • g.20.00 Msza Św. z kazaniem i procesja
      • g.21.30 Czuwanie dla młodzieży w kaplicy Matki Bożej
    • Czwartek: o g.18.00 za wypominanych
    • Piątek: o g.18.00 za aktorów Grupy “Misterium” i ich rodziny.
    • Sobota: o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii Świętej wraz z rodzicami zapraszamy we wtorek o 17:15 na nabożeństwo różańcowe i Mszę Świętą z poświęceniem różańców.
  • W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” W tym dniu będzie zorganizowana ogólnopolska zbiórka pieniężna do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
  • W przyszłą niedzielę rozpoczną się także XXVI Dni Kultury Chrześcijańskiej pod hasłem: “Zawierzamy się Maryi, bo wierzymy w Jej wstawiennictwo”.
    • O godzinie 16:00 w Domu Katolickim wystąpi Joszko Broda. Serdecznie zapraszamy!
    • W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej będzie można ponownie obejrzeć film pt. „Ślady Maryi”, zrealizowany w naszej parafii w Roku Jubileuszowym. Projekcja w czwartek 17 października o g.19.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu, darmowe wejściówki do odebrania w zakrystii w tą i najbliższą niedzielę.
  • Z racji zbliżających się wyborów parlamentarnych abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, wystosował słowo, w którym przypomina o tym, że „z moralnego punktu widzenia miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego”. Apeluje także o to, aby okres kampanii został zapamiętany jako czas „owocnej dyskusji o dobru naszej Ojczyzny”. Całość do przeczytania na stronie internetowej parafii.
  • Zapraszamy do udziału w IV Ogólnopolskiej Pielgrzymce Apostolatu Margaretka do Sanktuarium w Łagiewnikach w sobotę 12 października. Szczegóły na plakatach. Zapisy na wyjazd w zakrystii i w sklepiku KIK-u.
  • Także w sobotę o godz. 15:00 w auli „Domus Mater” w Krakowie przy ul. Saskiej 2, odbędzie się wykład dra n. med. Tomasza Kandzi z Katowic pt. „Naprotechnologia – przyczynowe leczenie niepłodności” i świadectwo osób, które leczone tą metodą oraz za wstawiennictwem Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa, zostały rodzicami.
  • W przyszły poniedziałek z okazji Dnia Nauczyciela zapraszamy wszystkich nauczycieli na Mszę Świętą z kazaniem w ich intencji o g.18.00 – odprawi ją ks. Łukasz Piórkowski.
  • Grupa Misterium zaprasza od 19 października na spektakl „Zmiana” w reżyserii Marcina Kobierskiego. Szczegóły na plakatach i stronie parafii.
  • Wszystkich, którym bliski jest śpiew i muzyka, zapraszamy do wstąpienia w szeregi chóru parafialnego „Laudate Dominum” pod dyrekcją Magdaleny Starzec. Mile widziani są wszyscy, a w szczególności tenorzy. Próby chóru w czwartki o g.18.00 w salce przy ul. ks. P. Skargi.
  • W najbliższy piątek i sobotę Parafialny Zespół Caritas „Betania” organizuje zbiórkę żywności w sklepach naszego miasta. Zachęcamy do włączenia się w tę dobroczynną inicjatywę.
  • Polecamy prasę katolicką – można ją nabyć przy kaplicy Matki Bożej. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o bł. Michale Sopoćko – spowiedniku św. s. Faustyny i ich wspólnym dziele ogłaszania światu Bożego Miłosierdzia. Jest też “Źródło”.
  • Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i obfitującego w Bożą łaskę tygodnia.
  • W minionym tygodniu odszedł do wieczności z naszej parafii: śp. Zbigniew Żądło, śp. Bogdan Ranosz. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie.