• Dziś zmiana tajemnic różańca po Mszy św. o godz. 14:00.
    • Po południu uroczyste nabożeństwo różańcowe z procesją do 5 ołtarzy o godz. 17:00.
    • W tygodniu różaniec o godz. 17:15.
  • Przy wyjściu z kościoła organizatorzy budowy pomnika upamiętniającego postać kardynała Karola Wojtyły na myślenickim Rynku zbierają datki na ten cel.
  • W liturgii Kościoła w tym tygodniu:
    • w poniedziałek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej
    • w środę – wspomnienie NMP Różańcowej
    • w piątek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  • Pragniemy poinformować, że od jutra w dni powszednie jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty po popołudniu już od g. 17:00 (dyżur jednego kapłana)
  • Gimnazjalistów klas trzecich informujemy, że ostateczny termin zapisów na przygotowanie do Bierzmowania będzie we wtorek, 6.10.2015 w godz. 17-18
  • W środę na Mszy św. o godz. 18:00 poświęcenie różańca dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej
  • Parafialny Zespół Caritas „Betania” zaprasza do udziału w jesiennej zbiórce żywności, jaka będzie przeprowadzona w myślenickich sklepach w piątek i sobotę 9 i 10 października. Żywność trwała zebrana przez wolontariuszy będzie rozdawana rodzinom w potrzebie w czasie wtorkowych dyżurów charytatywnych w „Betanii”. Bóg zapłać za każdy dar serca.
  • Osoby pragnące pogłębić swoją wiedzę religijną zapraszamy na Studium Apostolstwa Świeckich. Msza św. na rozpoczęcie roku formacji w sobotę o godz. 9:00 w Kaplicy Matki Bożej.
  • Uczestników Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka” zapraszamy na Archidiecezjalny Dzień Skupienia Apostolatu w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem w najbliższą sobotę, 10 października. Zapisy w zakrystii, kancelarii i sklepie KIKu. Wyjazd autobusu z placu. Kilińskiego o godz. 7:00.
  • Z wydarzeń kulturalno – religijnych polecamy:
    • Spotkanie poetyckie Pani Zofii Łukasz z Krempach w piątek o g. 18:00 w Domu Greckim.
    • Spektakl Grupy Misterium pt. „Jasne Światło w reżyserii Marcina Kobierskiego przybliżający osobę błogosławionej Chiary Badano.
      • Najbliższe inscenizacje: w sobotę g. 19:15 – premiera i w przyszłą niedzielę godz. 15:15 i 17:30.
      • Wejściówki dziś w zakrystii w tygodniu w kiosku KIK-u.
    • W najbliższą niedzielę o g. 19:00 w naszym sanktuarium Koncert Pieśni Maryjnych – wspólny występ chórów Laudate Dominum i Hura w programie „Myślenicka Pani, Tobie dziś śpiewamy”.
    • W sobotę 17 października w Domu Katolickim odbędzie się koncert zespołu FISHECLECTIC, (czyt. Fiszeklektik), który w swojej twórczości porusza temat bliskiej relacji człowieka z Bogiem, z Jezusem.
      • Wejściówki na koncert do odbioru w zakrystii lub w sklepie KIK-u.
      • Więcej szczegółów o wspomnianych wydarzeniach na stronie internetowej parafii.
  • Wypominki jednorazowe i roczne przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
    • Na stoliku przy kaplicy Matki Bożej są wystawione kartki, prosimy o ich zabranie i wypisanie na nich zmarłych, których pragniemy polecać Bożemu Miłosierdziu.
  • Wszystkim, którzy w minionym miesiącu złożyli ofiary w kopertach, czy na konto parafii na finalizacje prac na cmentarzu dziękujemy. Bóg zapłać.
  • Z intencji Mszalnych:
    • O trwałość i jedność małżeństw oraz błogosławieństwo Boże w rodzinach – w środę o g. 18:00. W poniedziałek różaniec w tej intencji.
  • Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.