• Nieszpory o g.17.30.
  • Obejmijmy naszą modlitwą ks. Michała Pielę, który obchodzi dzisiaj swoje imieniny.
    • Poniedziałek: wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła
    • Wtorek: wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła
      • W tym dniu rozpoczynamy miesiąc październik – to czas szczególnej modlitwy różańcowej. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które będą
        • w dni powszednie o g.17.15
        • w niedziele o g.17.30.
      • Dzieci uczęszczające na różaniec otrzymają obraz Królowej Różańca Świętego z Pompejów wraz z tajemnicami Różańca i poznają historię tego wizerunku. Za pobożne odmówienie w kościele, bądź gronie rodzinnym, 5 dziesiątek Różańca, połączone z rozmyślaniem nad poszczególnymi tajemnicami, można zyskać łaskę odpustu zupełnego.
      • Zgodnie z decyzją papieża Franciszka w październiku, pod hasłem „Ochrzczeni i posłani. Kościół Chrystusa z misją w świecie”, będziemy przeżywać Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. W przyszłą niedzielę misjonarka Katarzyna Jawor, pracująca w Peru, wprowadzi nas w jego tematykę – przy tej okazji możemy wesprzeć misje.
    • Środa: wspomnienie świętych Aniołów Stróżów
    • I piątek m.: wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
    • I sobota m.: wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.
    • W niedzielę 6 października odprawimy procesję różańcową wokół kościoła o g.17.00. Zapraszamy Róże Różańcowe oraz wszystkich czcicieli Matki Bożej.
      • Zmiana Tajemnic Różańca Świętego wyjątkowo o g.16.30.
    • Środa: g.18.00 o trwałość, świętość małżeństw i bł. Boże w rodzinach. Po Mszy
      Świętej o g. 8.00 adoracja i Różaniec w tej samej intencji.
    • Czwartek: g.18.00 Msza Święta o bł. Boże dla Darczyńców i Wolontariuszy Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”.
    • Piątek: g.16.00 w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych
    • Sobota:
      • g. 8.00 jako wynagradzająca Bogu za grzechy świata przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
      • g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej.
  • W tygodniu spowiadamy codziennie od g. 6.00 i podczas Mszy Świętych oraz wieczorem od g.17.00. Dodatkowo w pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca od g.15.00. Msza Święta dla dzieci w pierwszy piątek o g.16.00 – zachęcamy dzieci do uczestnictwa w niej. Starszych prosimy, aby w pierwszy piątek od g.15.00 do g.16.00 dali okazję do spowiedzi dzieciom, a sami skorzystali z niej w innym czasie.
  • Wypominki połączone z modlitwą za zmarłych we czwartki o g.16.45.
  • Od października w pierwsze piątki miesiąca rozpoczynamy cykl spotkań „Młode Piątki w Myślenicach”, na które zapraszamy studentów, młodzież szkół średnich i młodzież pracującą. Gościem pierwszego spotkania będzie ks. Krzysztof Porosło – duszpasterz akademicki, w planie o g.19.00 konferencja na temat „Po co żyć w łasce?”, po niej spowiedź dla młodzieży, adoracja i Msza Święta w intencji studentów, na zakończenie spotkanie przy herbacie.
  • Wspólnota Nazaret zaprasza na rekolekcje odnowy wiary, które rozpoczną się w najbliższy wtorek o g.18.45 w naszym Sanktuarium. Polegają one na cotygodniowych konferencjach głoszonych przez ks. Michała Pielę, spotkaniach w grupach oraz codziennej lekturze Pisma Świętego. Szczegóły na plakatach.
    Zapraszamy również na modlitwę uwielbienia prowadzoną przez Wspólnotę „Nazaret” we środę o g.19.30.
  • Myślenicka Grupa Tradycji Katolickiej zaprasza na Mszę Świętą trydencką dziękczynną za otrzymane łaski przez pośrednictwo Matki Bożej, szczególnie w ostatnim 50 – leciu, w sobotę o g. 19.15 do kaplicy Cudownego Obrazu.
  • W ramach przygotowania do stulecia urodzin św. Jana Pawła II, rozpoczynamy nowennę miesięcy. Będzie ona w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Rozpoczynać ją będziemy modlitwą podziękowań i próśb do Matki Bożej o g.17.30. Następnie Msza Święta z kazaniem. Najbliższą nowennę przeżyjemy pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Różańca”. Do udziału zapraszamy Róże Różańcowe oraz modlących się na Różańcu.
  • Młodzież klas ósmych zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania w czwartek, o g.18.00 Msza Święta, po niej konferencja.
  • Nasza parafia organizuje 7 dniową pielgrzymkę do Ziemi Świętej od 24 do 30 kwietnia 2020r. Program i warunki na stronie internetowej naszej parafii. Zapisy u ks. Proboszcza.
  • Polecamy prasę katolicką. W “Gościu Niedzielnym” specjalny dodatek – “Margaretka z modlitwą za kapłanów – otoczmy modlitwą księży, bo są nam potrzebni”. Jest też “Źródło”.
  • Wszystkim życzymy miłej niedzieli i Bożego błogosławieństwa i opieki aniołów stróżów na cały tydzień.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności z naszej parafii: śp. Marian Ulman, śp. Tadeusz Fijał. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.