• Nieszpory o g.17.30.
    • Środa: wspomnienie św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana
    • Środa: o g.18.00 w intencjach zbiorowych
    • Sobota: o g.18.00 w intencji próśb i podziękowań do MB Myślenickiej
  • Młodzież klas ósmych przygotowującą się do bierzmowania zapraszamy na Mszę świętą we wtorek o godz. 18:00, po Mszy świętej zapisy do grup.
  • Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie organizacyjne w kościele:
    • we wtorek po Mszy Świętej wieczornej rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz klas 3A i 3B Szkoły Podstawowej nr 2,
    • w środę po Mszy Świętej wieczornej rodzice dzieci z klas 3C, 3D i 3E.
  • W tym tygodniu naszą parafię odwiedzi pielgrzymujący krzyż Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Przedstawiciele wspólnot Domowego Kościoła i Ruchu Światło-Życie zapraszają na czuwanie i drogę krzyżową w intencji trzeźwości w rodzinach w czwartek po Mszy świętej wieczornej.
  • Msza Święta w klasycznym rycie rzymskim będzie celebrowana w niedzielę 27 września o godz. 11:30 w Kościele św. Jakuba.
  • W przyszłą niedzielę przy naszym sanktuarium oraz przy kościółku św. Jakuba ofiarą do puszek będzie można wesprzeć rehabilitację naszej małej parafianki Hani.
  • Ze względu na panującą sytuację epidemiczną apelujemy o stosowanie środków bezpieczeństwa – zasłanianie ust i nosa oraz zachowywanie dystansu.
  • Dziękujemy za modlitwy i wyrazy wsparcia przesyłane do naszego Księdza Proboszcza, który wciąż przebywa w szpitalu w Krakowie. Szczególne podziękowania dla tych, którzy dołączyli do wspólnego postu w jego intencji – wciąż można zadeklarować jeden dzień postu wpisując się na listę w kościele lub przez formularz na stronie internetowej.
  • Z żalem informujemy, że zmarł ks. Zbigniew Biskup, proboszcz parafii w Polance. O terminie pogrzebu poinformujemy na stronie internetowej.
  • Polecamy prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o mediach społecznościowych, w których wolność słowa wiąże się z odpowiedzialnością.
  • W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. ks. Zbigniew Biskup, Władysław Trzciński, Janina Róg, Stanisław Kalemba, Wielisława Batko. Dobry Jezu, a nasz Panie daj Im wieczne spoczywanie.
  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu.